Bronią konstytucji, sami ją łamiąc? Gersdorf i Rzepliński nie pamiętają o art. 178 Kontytucji [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf bryluje na wiecach opozycji, którego uczestnicy stworzyli „łańcuch światła”. Wraz z nią przemawiali szef Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Dziękuję w imieniu swoim i sędziów SN – bo wspierali mnie bardzo i zawsze czułam, że są ze mną, nawet wtedy, gdy przy pustej sali sejmowej oświadczałam o działalności SN w 2016 roku – wiedziałam, że są przy mnie sędziowie i jesteście wy. Że najważniejsza jest Konstytucja i zapisany tam trójpodział władz. Udało się nam – a właściwie wam

– dziękowała przeciwnikom rządu Gersdorf. Broniąc konstytucji zapomniała o najważniejszym. Publicysta wSieci Stanisław Janecki pytał:

Szanowna Pani I Prezes SN i inni sędziowie obecni na wiecu na Placu Krasińskich. Jak Wasza aktywność ma się do art. 178 pkt 3 konstytucji?

Do zgromadzonych przemawiał też Andrzej Rzepliński:

Dzień dobry młoda Polsko, dobry wieczór Polsko dojrzała; dziękując sobie nawzajem, podziękujmy naszym koleżankom, kolegom, przyjaciołom, sędziom w innych miastach. Przyjmujemy do aprobującej wiadomości decyzję prezydenta Rzeczypospolitej. Czekamy jednak na decyzję, co do trzeciej ustawy – ona jest również niezwykle toksyczna

– mówił były prezes TK.

(3435)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.