Portal informacyjno-historyczny

Brakuje mieszkań dla imigrantów? Niemcy przestali liczyć się z własnymi obywatelami. Trwa konfiskata… prywatnych mieszkań!

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Niemczech problem z uchodźcami jest coraz większy. Okazuje się, że przyjęcie takiej ilości imigrantów sprawia kłopoty lokalowe. Do tego stopnia, że władze zaczęły konfiskować mieszkania i domy.

Otwarte drzwi Niemców spowodowały to, że teraz coraz trudniej je zamknąć, a nad Ren przybywają przecież kolejni uchodźcy. Władze nie mają już pomysłu, gdzie ich umieszczać. Z tego powodu po raz kolejny zaczynają poszukiwanie nieużywanych lokali, by tam umieszczać imigrantów. Ostatnio takie działania podjęto w Hamburgu.

Na mocy zaktualizowanej w 2013 roku ustawy  Hamburg Housing Protection Act (Wohnraumschutzgesetz) z 1982 roku władze Hamburga mogą przejąć lokal, który jest nieużytkowany przez ponad cztery miesiące. I tak się dzieje. Specjalne jednostki wyszukują takie miejsca. Mieszkania, domy i inne miejsca, gdzie można umieścić uchodźców, przechodzą we władanie miasta. Ostatnio przejęciu uległo sześć mieszkań w dzielnicy Hamm, niedaleko centrum miasta. Potrzebują co prawda remontu, ale ten zostanie przeprowadzony przez miasto. Oczywiście na koszt… właściciela. Co więcej władze będą mogły wynająć lokal komu zechcą, nawet bez zgody właściciela.

Takie działania władz mają… zmusić właścicieli nieruchomości do „dobrowolnego” wynajęcia lokali imigrantom. Szacunki mówią, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy pozostaje puste.

Rzecznika dzielnicy Hamm, Sorina Weiland, przyznała, że wszystkie koszty zostaną naliczone właścicielowi.

od 2015 roku obowiązuje inna ustawa, która umożliwia konfiskatę obiektów komercyjnych (budynków biurowych, powierzchni handlowych, działek) – nawet wbrew właścicielowi!

Właściwy urząd może zabezpieczyć działki i budynki lub ich część w celu ulokowania uchodźców

– mówi ustawa. Za jej przyjęciem głosowało 81 posłów SPD, Zielonych i Lewicy. CDU, FDP i Alternatywa dla Niemiec (AfD) były przeciwne.

Obecne ośrodki dla imigrantów pękają w szwach, dlatego władze szukają alternatywy. Nawet kosztem własnych obywateli.

źródło: Gatestone Institute / Ndie.pl

 

(13372)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę