Po atakach na Polskę Timmermans wziął się za obronę prześladowanych muzułmanów w Europie. Publicysta komentuje: Myślałem, że on jest wredny, a on jest jednak…” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Frans Timmermans broni Europy. Najpierw europejskiej demokracji przed Polską teraz postanowił zająć się dyskryminowaną mniejszością. Taką są jego zdaniem muzułmanie.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej uważa, że społeczność muzułmańska zajmuje ważne miejsce w europejskim krajobrazie. Komisję Europejską nazywa ich ,,wiernym przyjacielem”, który ,,pomoże im praktykować ich wiarę i tradycje w pokoju w naszych demokratycznych społeczeństwach”. A to bywa trudno ze względu na dyskryminację:

Badania pokazują, że prawie 1/3 muzułmanów czuje się dyskryminowana podczas poszukiwania pracy, jednak tylko 12 proc. z nich twierdzi, że zgłosili w tej sprawie skargę. Te odkrycia są niepokojące, ponieważ podkreślają, że europejscy muzułmanie są traktowani inaczej w swoim codziennym życiu i czują się bezsilni w obliczu tych niesprawiedliwości

Co z terroryzmem, utożsamianym przez większość obywateli z islamem? Zdaniem Timmermansa, mają one tylko podzielić społeczeństwo. Podkreślił, że KE słucha obaw muzułmańskich obywateli. Odniósł się również do komentarzy w internecie, dotyczących islamu. Jak wygląda przyszłość wolności słowa?

Jest to podstawowe prawo, ale nie tolerujemy tego, że jest ono wykorzystywany jako usprawiedliwienie dla mowy nienawiści, szczególnie w internecie. Komisji stanowczo potępia podżeganie do nienawiści i przemocy

– napisał. Komisja Europejska organizuje nawet specjalne szkolenia dotyczące mowy nienawiści i dyskryminacji wymierzonej w kierunku społeczności muzułmańskiej.

Słowa Timmermansa na tapetę wziął program TVP ,,W Tyle Wizji”. Litości dla Timmermansa nie miał Rafał Ziemkiewicz:

list TImmermansa

źródło: wPolityce.pl

(2375)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.