Andrzej Duda mocno punktuje Macrona po krytycznych słowach na temat Polski. Wykazał hipokryzję w myśleniu Zachodu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Jakoś nie widzę, by zachodnie kraje Unii Europejskiej ochoczo przyjmowały uchodźców i realizowały w tym zakresie swoje zobowiązania – powiedział ,,Do Rzeczy” prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że nie rozumie, dlaczego „tylko my mamy być z tego rozliczani”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zarzucał krajom wschodnioeuropejskim porzucenie zasad i wartości europejskich w odniesieniu do m.in. przymusowej relokacji.

Cóż, jakoś nie widzę, by zachodnie kraje Unii Europejskiej ochoczo przyjmowały uchodźców i realizowały w tym zakresie swoje zobowiązania, więc nie rozumiem, dlaczego tylko my mamy być z tego rozliczani

– powiedział Duda i dodał:

Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie, by przywożono na siłę ludzi do Polski, gdy imigranci wybierają kraje Europy Zachodniej. Mamy ich tu siłą przetrzymywać? Unia Europejska, która tak się szczyci swoimi zasadami i wartościami, nigdy nie może sobie na coś takiego pozwolić. Polska od samego początku zachowuje się jak najbardziej odpowiedzialne państwo Unii, bo powtarzamy, że pomagać trzeba tam, gdzie jest źródło problemu, czyli na miejscu

Jego zdaniem, na tym nie polega humanitaryzm. Prawdziwa pomoc polega na tym, by „zabezpieczyć tych ludzi tak, by mogli wrócić do swoich domów, gdy tylko konflikt zbrojny się zakończy, nie wywozić ich na drugi koniec świata”.

Zapewnił, że wszyscy prawdziwi uchodźcy, czyli przyjeżdżający do Polski z własnej woli, którzy dostaną status uchodźcy zgodnie z przepisami, mogą liczyć na pomoc.

(7524)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.