Portal informacyjno-historyczny

Amerykański ekspert o niemieckim planie dominacji nad Europą. Co robią, aby Polska nie zajęła ich miejsca

w III RP/Unia Europejska/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Peter Zeihan to ekspert w sprawach geopolityki. Regularnie występuje w CNN, ABC czy Fox News oraz publikuje na łamach New York Times, Forbes, the Wall Street Journal, AP, Bloomberg, MarketWatch i innych.

Wcześniej pracował w agencji Stratfor jako wiceszef działu analiz. Był także zatrudniony w departamencie stanu Australii oraz w Center for Political and Strategic Studies.

Jak Zeihan opisywał sytuację w Europie w 2011 roku. Poniżej główne punkty jego prezentacji:

NATO jest organizacją, która traci na znaczeniu z niemieckiego punktu widzenia. Niemcy dążą do dominacji i zależy im na czasie, ponieważ demografia jest nieubłagana – liczba młodych ludzi jest niewystarczająca. Obecnie opierają swoją siłę na eksporcie, ponieważ nikt nie jest w stanie z nimi konkurować.

Polska ma jednak przewagę nad Niemcami. To młodzi ludzie w wieku powyżej 20 lat, któtych tak brakuje Niemcom.

Co sprawia, że Niemcy zapewniają sobie pozycję dominującą? Robią wszystko, aby żaden inny kraj w Europie nie dysponował takim potencjałem przemysłowym jak oni. Kolejnym narzędziem jest strefa euro: każdy musi konkurować z Niemcami na ich zasadach, co jest obecnie w praktyce niemożliwe. Efekt? Niemcy coraz więcej zyskują, a Francja traci swoje wpływy. Inne kraje, np. Irlandia czy Grecja mogą konkurować z Niemcami tylko biorąc pożyczki. To działa świetnie, ale na krótką metę. Ostatecznie kraj kończy po uszy w długach, będąc zadłużonym u Niemców , którzy za jakiś czas zażądają zwrotu pieniędzy.

Niemcy chcą mieć absolutną pewność, że za 10 lat Polacy nie będą gotowi, by zająć ich miejsce. Pierwsze, co robią, to mnożenie regulacji, które kraj musi spełniać. Jest ponad 150 tys. stron unijnych dyrektyw. To cios dla przedsiębiorczości krajów Europy Wschodniej, czy Środkowej, gdzie wiele osób nie jest w stanie prowadzić firm i jest spychanych do szarej strefy. Taki ciężar jest nie do udźwignięcia przez rozwijające się gospodarki – w przeciwieństwie do technokratycznych i rozwiniętych Niemiec.

Kolejny element planu to nakładanie na nowe krajów zobowiązań, których te nie są w stanie spełnić, np. dotyczące zużycia węgla. Kraje mają stosować dyrektywy, ale muszą pokrywać koszty we własnym zakresie. Muszą sięgać po własny kapitał lub zapożyczać się u… Niemców.

Plan niemieckiej dominacji obejmuje również rolnictwo. Mimo że polskich rolników jest tylu samo co w całej Europie Zachodniej łącznie, to pieniądze trafiają np. do Francji, co jest polityczną ceną, którą Niemcy płacą za to, że Paryż uczestniczy w projekcie UE.

Instrumentem jest też polityka finansowa i bailouty wobec krajów członkowskich. Kluczowe dla krajów jest to, że są zadłużone nie w swoich krajowych bankach.

„Każdy obywatel Niemiec do dzisiaj korzysta z ograbienia Europy”. O skandalu w Niemczech, czyli z czego finansowano „pierwsze państwo opiekuńcze na ziemi”

(23476)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Niemcy muszą mieć nałożony kaganiec i powinne zostać rozzbrojone,należy je podzielić między kraje ościenne do dzisiaj korzystają z obrabowania Europy szczególnie wschodniej.Do chwili obecnej nie rozliczyły się ze zniszczonymi krajami.

    • Niemcy nigdy nie podpisały kapitulacji. Tak na dobrą sprawę znajdują się w strefie okupacyjnej i wykonują wszystko, co aliant amerykański rozkaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę