fot. wolna domena / screen YouTube

Amerykańscy Żydzi próbują zablokować beatyfikację polskiego kardynała. Interweniują w Watykanie. Padły mocne oskarżenia

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kardynał August Hlond ma zostać beatyfikowany. Jednak na przeszkodzie może stanąć stanowisko Komitetu Żydów Amerykańskich. Przedstawiciele organizacji wystosowali oficjalne pismo do Watykanu. Podkreślają w nim swoje zaniepokojenie.

Proces beatyfikacyjny trwa od połowy lat 90. Teraz Watykan uznał heroiczność cnót kardynała Augusta Hlonda, który był prymasem Polski w latach 1926–1948, czyli w bardzo trudnym okresie naszej historii. Aby mógł zostać wyniesiony na ołtarze, potrzeba dodatkowo uznania cudu za jego wstawiennictwem.

W odpowiedzi na krok Stolicy Apostolskiej pismo wystosował David Rosen, dyrektor ds. międzynarodowych związków międzyreligijnych Komitetu. Adresatem jest Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Rosen ostrzega, że jeśli Watykan nie wstrzyma procesu beatyfikacji prymasa z Polski, społeczność żydowska potraktuje to jako złą wolę Watykanu z uwagi na ,,skrajnie negatywne podejście kardynała Hlonda do społeczności żydowskiej”.

Rosen cytował słowa Hlonda, który ostrzegał Polaków, aby ci trzymali się z dala od ,,”zgubnego moralnego wpływu Żydów”. Duchowny jest oskarżany o namawianie do bojkotu żydowskich instytucji oraz braku potępienia pogromów z 1946 r. Miał nie reagować na apele polskich przywódców żydowskich, aby podjąć próby ochrony społeczności żydowskiej.

Rosena oburza brak potępienia pogromu kieleckiego.

Wskazał raczej, że żydzi byli komunistami lub zwolennikami komunizmu i że pogrom jest ich własną winą

– pisze.

źródło: Do Rzeczy / Rzeczpospolita

(2959)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Żydy zaciągały wnyki na Polaków już od dłuższego czasu. Czy się wyplączemy zależy tylko od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.