Pixabay / Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

,,A gdyby Smoleńsk przydarzył się Anglii…”. Ten tekst podbija internet: ,,Tu w Anglii, nie mogli zrozumieć, o co mi chodzi z tą polską demokracją, więc im opowiedziałem taką bajeczkę…”

w blogi


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To jeden z tekstów, który lotem błyskawicy rozchodzi się po Internecie. Cytujemy go poniżej w całości: zestawienie Polski i Wielkiej Brytanii daje dużo do myślenia, jak Polacy sami podchodzą do swojej historii i teraźniejszości.

Tu w Anglii, nie mogli zrozumieć, o co mi chodzi z tą polską demokracją, więc im opowiedziałem taką bajeczkę: wyobraźcie sobie, że Rosjanie podczas II wojny mordują skrytobójczo kilkadziesiąt tysięcy Waszych jeńców, nie przyznają się do tego i zwalają winę na Niemców. Po latach prawda wychodzi na jaw, a królowa, wraz z całym sztabem generalnym, szefem Banku Anglii, szefami najważniejszych instytucji państwowych i arcybiskupem Canterbury leci w rocznicę tego mordu do Rosji, żeby uczcić pamięć pomordowanych brytyjskich żołnierzy.

Tam samolot królowej rozbija się w niewyjaśnionych okolicznościach. Rząd nie tylko nie podaje się do dymisji, ale powierza śledztwo Rosjanom, którzy ogłaszają, że do sterów dorwała się królowa wraz z naczelnym dowódcą lotnictwa i po pijaku rozbili samolot. Rząd angielski potwierdza tę wersję, BBC i Reuter w komentarzach przypominają ogólnie przedtem znaną lekkomyślność i pychę królowej oraz jej zamiłowanie do ginu, wytykają angielskim pilotom nieudolność i braki w wyszkoleniu, ubolewają nad degrengoladą moralną rodziny królewskiej i pijaństwem w siłach zbrojnych, a w lotnictwie w szczególności; jednocześnie Parlament rekomenduje ministra obrony narodowej do Izby Lordów, a premier składa wniosek o awansowanie szefa Intelligence Service na generała dywizji. Nie ma najmniejszego znaczenia, że w sprowadzonej do Wielkiej Brytanii, a zaplombowanej przez Rosjan trumnie królowa ma trzy nogi i jest ubrana we frak i męskie kalesony (niektóre tabloidy nawet nawołują z tego powodu do odmówienia królowej prawa do godziwego pochówku i sugerują, ze królowa miała skrywane inklinacje transseksualne), niektóre ofiary maja po dwie cudze wątroby zamiast jednej własnej, inne kupę śmieci w brzuchu…

Nieważne, że cały teren katastrofy zaorano i pokryto betonowymi płytami, ślady zatarto, drzewa wycięto w pień, a wrak samolotu zniszczono i umyto, a na dodatek Rosjanie odmawiają jego zwrotu. Rząd angielski jest tym wszystkim zachwycony, wysyła w świat komunikaty o znacznej poprawie stosunków z Rosją, katastrofę nazywa punktem zwrotnym tych stosunków i nowym otwarciem na dialog z narodem rosyjskim i potwierdza oficjalnie przy każdej okazji, że winę ponosi pijana królowa z trzema nogami.

Przez dwa tygodnie nikt ze mną nie rozmawiał, wszyscy się odsuwali, jak od zadżumionego. Po dwóch tygodniach, jeden z Anglików mnie przeprosił. Powiedział, że myśleli, że jestem chory psychicznie i mnie izolowali. Ale zapytali innego Polaka, który im potwierdził to, co mówiłem, a jeszcze inny Anglik sprawdził sobie w Internecie hasło Katyń i Smoleńsk. Stwierdzili, że nie mieli pojęcia, że coś takiego jest w Europie możliwe”.

(108589)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

7 komentarzy

 1. Tak na dobrą sprawę to angole wraz z moskalami na przemian (okresowo niemce się włączali) truli nam wszystkich królów.
  A Batorego to pewnie angole potruły z zemsty, że ten najechał moskali i przetrzepał ten tatarsko-fińsko-chazarski pomiot.

  Ciekawe gdzie wysmarowali takie brednie?

 2. A co by angole powiedzieli na taką bajkę: szef angielskiego wywiadu, opracowuje raport o działaniach swojego wywiadu (łącznie z listą szpiegów i konfidentów), każe przetłumaczyć go na język rosyjski i zanosi do rosyjskiej ambasady oraz publikuje w internecie.

 3. No coz……. Wszyatko sie zgadza, tylko w UK maja PROCEDURY, ktorych sie przestrzega, nie wsadza sie do jednego samolotu calego rzadu, dowództwa wojsk i leci na propagandową wycieczke, wiec ta analogia jest zupelnie z czapy

 4. Czemu Smoleńsk nie mógł przydarzyć się Anglii?
  Bo tam się literalnie przestrzega procedur bezpieczeństwa. Bo Królowa nie stroi fochów względem premiera. Bo nikt z Pałacu Buckingham nie odebrałby organizacji takiej podróży służbom specjalnym. Bo nikt by nie wywierał presji na pilotów. Bo po stwierdzeniu złych warunków do lądowania samolot z Królową zawróciłby do Londynu albo poleciał na inne wyznaczone lotnisko.

 5. Pan tu sobie o Anglikach dworuje, a proszę spojrzec na komentarze pod wpisem. Ci durnie to prawdopodobnie Polacy (n.p. „Wojciech Stolarski”, „Tom Kania”, „Arti71”, „Przemek”,…)

 6. Po mojemu wszystko jest jasne żadnego wybuchu nie było kontrolerzy świadomie wprowadzali w błąd pilotów , a tak najogólniej oni nie mieli prawa nawet próbować ładowania wypych warunkach i na tym lotnisku ! Skończcie wreszcie z tymi teoriami spiskowymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.