29 lat temu sąd uznał, że zamordował księdza Popiełuszkę. Dziś walczy z Kościołem, pisząc jadowite artykuły. Ma też otrzymywać resortową emeryturę

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

piotrowskiMorderca ks. Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski obecnie nazywa się Grzegorz Pietrzak. Mieszka w Łodzi – jak na ironię – przy ulicy Organizacji Wolność i Niezawisłość, do której dochodzi się ulicą Łagiewnicką.

Mieszkanie Grzegorza (Piotrowskiego) Pietrzaka znajduje się na Bałutach w robotniczej dzielnicy Łodzi. – Ulice Organizacji WiN i Łagiewnicka to tzw. Julianów, gdzie jest dużo mieszkań resortowych, które zajmują wojskowi i byli milicjanci. Niedaleko jest komisariat, urząd skarbowy – na ogół spokojne miejsce – opowiada jeden z łódzkich dziennikarzy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że morderca ks. Jerzego otrzymuje państwową emeryturę.

Zapytaliśmy Małgorzatę Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czy Grzegorz Piotrowski otrzymuje pieniądze z resortu.

– Taka osoba nie dostaje naszego uposażenia – mówi Małgorzata Woźniak.

piotrowski

Zapytana, czy resortową emeryturę Piotrowski pobiera pod zmienionym nazwiskiem, rzecznik MSWiA odsyła nas do… „zainteresowanego”.

– O te informacje proszę zapytać osobę zainteresowaną, bo jest przecież ochrona prywatności i ustawa o danych osobowych – mówi.

„Rzeczpospolita” ujawniła, że Grzegorz Piotrowski pisze w „Faktach i Mitach” pod dwoma pseudonimami – jako Dominika Nagel i Anna Tarczyńska. Sprawą tożsamości Anny Tarczyńskiej już w ubiegłym roku zajmowały się sąd i prokuratura.

[quote]Wszystkie artykuły Piotrowskiego nasycone są nienawiścią do księży i Kościoła. Oto kilka tekstów jego autorstwa: “Kuria twoja mać”, “Stan wysokiego Rydzyka”, “Ksiądz żywemu nie przepuści”, “Biskup w zalotach”. W 2003 r. dziennikarz pisał też o śledztwie IPN ws. zabójstwa Popiełuszki. Tekst miał nadtytuł “Instytut pie..nia o niczym”.[/quote]

Według „Rzeczpospolitej” Piotrowski co tydzień pojawia się w redakcji czasopisma. Tam przygotowuje swoje teksty do druku. Jest głęboko zakonspirowany. Redakcja za wszelką cenę stara się ukryć jego prawdziwą tożsamość.

Piotrowski zmienił się nie do poznania od 1985 r., gdy zasiadał na ławie oskarżonych podczas procesu o morderstwo na ks. Jerzym. Posiwiał, nosi zarost, a oczy chowa za ciemnymi okularami. By zmylić wścibskich, nie pobiera wynagrodzenia osobiście. Według „Rzeczpospolitej” pieniądze za teksty w „Faktach i Mitach” wpływają co miesiąc na konto jego żony Janiny.

Roman Kotliński
Roman Kotliński

Redakcja „Faktów i Mitów” zaprzecza, jakoby morderca ks. Popiełuszki dla niej pracował i grozi „Rzeczpospolitej” procesem. Naczelnym i współwłaścicielem tygodnika jest Roman Kotliński – poseł Ruchu Palikota. Biuro tej partii znajduje się w tym samym budynku, co redakcja „Faktów i Mitów”, podobnie jak antyklerykalna partia „Racja”, z którą jest kojarzony Piotrowski.

Morderca ks. Jerzego – były funkcjonariusz walczącego z Kościołem IV Departamentu MSW PRL – brał udział w promocji „Faktów i Mitów”, gdy tygodnik wchodził na rynek.

O tym, że współpracuje z tym pismem, media pisały od kilku lat. Piotrowski miał się posługiwać pseudonimem Sławomir Janisz. Podając się za dziennikarza, został rozpoznany, gdy zbierał materiały na temat zamordowanego w 2003 r. biznesmena Krzysztofa Gotowskiego, współzałożyciela bydgoskiej Solidarności.

źródło: Dorota Kania, Maciej Marosz, Wojciech Kamiński, „Gazeta Polska Codziennie”

(25873)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Wygląda na to, że rząd dobrej zmiany jest za słaby, żeby zagwarantować w państwie przestrzeganie prawa i sprawiedliwości… A co na to Prawo i Sprawiedliwość?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.