Rekord III RP w liczbie samobójstw pobity. Dramatyczny wzrost o 46 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem…

w Twarde fakty

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

samobW ciągu 2013 roku drastycznie wzrosła liczba popełnionych w Polsce samobójstw. Jeszcze w 2012 było ich 4177, by w ciągu kolejnego roku ich liczba wzrosła do 6100. Nigdy w historii III RP tak wiele osób nie odebrało sobie życia.

W ubiegłym roku ponad 8,5 tys. osób próbowało odebrać sobie życie. Skutecznie zrobiło to 6,1 tys. osób. W porównaniu z 2012 rokiem liczba osób próbujących popełnić samobójstwo wzrosła o 48 proc., zaś liczba osób, które uczyniły to skutecznie wzrosła o 46 proc.

Psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński wyraża wielkie zdziwienie:

[quote]To rzeczywiście ogromny skok i wstrząsająco zadziwiający wynik. Zwłaszcza że nie wzrasta rozwarstwienie społeczne, które by spychało coraz większą grupę osób w wieku aktywności zawodowej na margines, a średnie dochody zaczęły rosnąć”[/quote]

źródło: Niewygodne.info.pl

(27)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*