Zamiast ołtarza... łódź uchodźców. Boże Ciało w Kolonii

Portal informacyjno-historyczny

zamiast ołtarza... łódź uchodźców zamiast ołtarza... łódź uchodźców

W Kolonii podczas Bożego Ciała zamiast ołtarza… łódź uchodźców

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Kolonii – mieście, gdzie doszło do pamiętnych wydarzeń podczas tegorocznego Sylwestra, przed Katedrą zamiast ołtarza stanęła łódź. Tak kościół katolicki chciał przypomnieć o dramacie uchodźców w dzień Bożego Ciała.

Łódź miała pokazać solidarność z uchodźcami, którzy często trafiają do Europy łodziami.

– Kto zezwala na to, aby ludzie tonęli w falach Morza Śródziemnego, ten zezwala na utonięcie Boga, każdego dnia, po tysiąckroć –

mówił arcybiskup Kolonii Rainer Maria Woelki.

Ołtarz chrześcijański jest symbolem samego Chrystusa

– dodał.

Łódź użyta podczas nabożeństwa to autentyczny środek transportu uchodźców. Na niej próbowali dotrzeć na Maltę – na jej pokładzie znajdowało się blisko 100 osób.

Woelki przypomniał historię łodzi i dodał:

trzeba w niej widzieć postać Chrystusa, stojącego wśród tych ludzi, młodych i starych, kobiet i dzieci, usiłujących przeprawić się przez morze.

Jak informuje Deutsche Welle, Woelki przypomniał o ubiegłorocznej akcji kolońskiego arcybiskupstwa 23 tysięcy uderzeń w kościelne dzwony w 230 kościołach dla uczczenia pamięci 23 tysięcy uchodźców, którzy od roku 2000 utonęli w Morzu Śródziemnym.

Od tego czasu dołączyły do nich setki nowych ofiar śmiertelnych. Ludzi ci utonęli, zamarzli, albo zostali zamordowani. Ich nadzieje, ból, cierpienia, marzenia, a także ból po ich utracie wśród ich nabliższych, podobnie jak pełną historię ich życia zna tylko Bóg

– mówił.

źródło: Deutsche Welle

(684)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę