Taka będzie Europa, jak jej młodzieży chowanie? Przygotujmy się zatem na niespokojne czasy – ten sondaż pokazuje, co myślą młodzi Europejczycy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W świetle tych badań postępująca islamizacja Europy nie jest niczym zaskakującym. Wielu młodych mieszkańców Starego Kontynentu nie czuje z nim głębszej więzi, a większość nie chce swojego kraju w strukturach Unii Europejskiej. Młodzi ludzie masowo odchodzą też od Boga.

Młodzi Europejczycy stawiają na myślenie globalne oraz bardzo regionalne, czyli o miejscach, gdzie mieszkają, pracują i żyją. Europa jako taka ich nie obchodzi – takie są wyniki sondażu przeprowadzone przez Europejską Unię Nadawców EBU we współpracy z niemieckim instytutem badań opinii publicznej Sinus.

Internetowa ankieta w ramach projektu „Generation What?” dla osób w wieku 18-34 lata jest prowadzona od 11 kwietnia 2016 roku. Raport obejmuje póki co wyniki z Belgii, Grecji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Czech. Przepytano osoby w wieku od 18 do 34 lat. 31 procent zadeklarowało więź ze światem, 30 procent z regionem lub miastem, a 27 procent ze swoim krajem. Tylko 11 procent wspomniało o przynależności do Europy. Co więcej aż 59 procent ankietowanych nie ufa Europie, a co 6 młody mieszkaniec naszego kontynentu chciałby, żeby jego kraj wystąpił z Unii Europejskiej.

Europejczycy w wieku 18-34 lata nie potrzebują też w życiu Boga. Odpowiedziało tak aż 85 procent pytanych. 86 procent w mniejszym lub większym stopniu nie ufa Kościołowi i jego instytucjom.

Co stanie się zatem za kilkanaście-kilkadziesiąt lat, kiedy ci młodzi będą sprawowali ważne pozycje w swoich krajach. Trudno wierzyć, aby bronili obecności swoich krajów w Unii Europejskiej, jak obecne elity. Z drugiej strony ciężko wyobrazić sobie powrót do tradycyjnych wartości, biorąc pod uwagę, jak duży odsetek młodych ludzi widzi swoje życie bez wiary w Boga i odczuwa nieufność do Kościoła.

Ankieta jest dostępna pod adresem: www.generation-what.eu

(3489)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.