Portal informacyjno-historyczny

pl.wikipedia.org

Tajemniczy świat za Spiżową Bramą. Z wizytą w niezwykłych miejscach, w których decydowały się losy świata.[WIDEO]

w Książki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Spiżowa Brama to jedna z trzech bram, którą można dostać się na teren państwa watykańskiego. Za nią rozciąga się terytorium pełne wyjątkowej architektury, wielowiekowej historii i licznych tajemnic.  Tam rozgrywały się przełomowe wydarzenia dla Kościoła katolickiego, Europy i świata. Trudno się dziwić, że Watykan przyciąga turystów z całego świata.

„Przewodnik po Watykanie”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Jedność z Kielc  jest doskonałem źródłem informacji pozwalających swobodnie poruszać się po państwie watykańskim. Trasy wycieczek, bogate ilustracje, szczegółowe informacje przygotowane przez wybitnych specjalistów pozwalą zwiedzić najważniejsze miejsca Watykanu.

To pierwszy kompletny przewodnik po Watykanie, skierowany do szerokiego grona odbiorców: turystów, pielgrzymów i badaczy. Został opracowany przez przedstawicieli instytucji watykańskich, głównie Fabryki św. Piotra i Muzeów Watykańskich, którym przy ostatecznej redakcji towarzyszyli specjaliści o światowej renomie.

Wszystkie obiekty państwa Watykan (Bazylika św. Piotra, Święte Groty, Pałac Apostolski, Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum, Ogrody Watykańskie, Nekropolie, Muzea, dzielnice współczesne) zostały zaprezentowane przez wprowadzenie historyczne. Po nim następuje szczegółowy plan trasy zwiedzania. Przewodnik prowadzi zwiedzających niejako za rękę po całej Stolicy Apostolskiej, od miejsc najznamienitszych i najbardziej uczęszczanych, przez odwiedzane trochę rzadziej, po te wręcz całkowicie nieznane, które można zobaczyć jedynie przy zachowaniu pewnych procedur.

W dodatku zgromadzono praktyczne informacje dla osób odwiedzających Watykan oraz wykaz papieży z ich herbami, indeks artystów i bibliografię. Publikację uzupełniają zdjęcia, plany, mapy i rysunki, ilustrujące rozwój najmniejszego państwa świata i jego zabytki.

Autorzy: zespół specjalistów włoskich i zagranicznych, w tym redaktor pierwszej części Przewodnika Roberto Cassanelli, historyk sztuki, muzealnik, wykładowca w Accademia Albertina w Turynie; prowadzi w Wydawnictwie Jaca Book serię: „Włoskie dziedzictwo artystyczne”.

Odbiorcy:

– każdy, kto chce dobrze poznać historię i zabytki Watykanu.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

– profesjonalnie opracowany przewodnik przybliżający zarówno dzieje Państwa Watykańskiego, jak i jego zabytkowe obiekty, a zwłaszcza jeden z najwybitniejszych zbiorów dzieł sztuki na świecie

– liczne fotografie historycznych obiektów, m.in. bazyliki św. Piotra i wnętrz Pałacu Apostolskiego, reprodukcje eksponowanych w Muzeach Watykańskich cennych rzeźb czy obrazów, ponadto zaś przydatne plany z trasami zwiedzania

– ciekawostki dotyczące atrakcyjnych pod względem kulturowym i architektonicznym miejsc w Watykanie, również w obrębie współczesnej zabudowy.

(893)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. B. ciekawa książka autorstwa 2 Amerykanek, wyd. przez PAX wiele lat temu p.t. „TAJNE ARCHIWA WATYKANU”…to jest dopiero lektura.!! Szkoda tylko, że objętościowo skromna..A w tym przewodniku nie ma nic ma temat tego samobójstwa/morderstwa /?/ szefa Gwardii Szwajcarskiej..?! I nie ma nic na temat otrucia papież Jana Pawła I ?! I nie ma nic na temat różnych archiwaliów tajnych do tej pory ?!
    TO CO TO ZA PRZEWODNIK?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę