Portal informacyjno-historyczny

„Scenariusz rozbiorowy rozgrywa się na naszych oczach”. Michalkiewicz o aktualnej sytuacji Polski [foto]

w III RP/Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

stanislaw-michalkiewiczNa zaproszenie klubu Polonia Christiana w Grójcu gościł Stanisław Michalkiewicz. Na spotkanie zorganizowane w galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury przybyło ponad sześćdziesiąt osób. Uczestnicy wysłuchali prelekcji gościa zatytułowanej „Scenariusz rozbiorowy”, po której odbyła się dyskusja.

Stanisław Michalkiewicz opowiadał o scenariuszu rozbiorowym, jaki rozgrywa się na naszych oczach, wynikającym z „myślenia rozbiorowego” kasty politycznej rządzącej w Polsce.

[flagallery gid=8 skin=nivo_slider_js]

[quote]Siła sprawcza polskich polityków w UE jest pochodną ciężaru gatunkowego Polski w UE. Jest on bardzo niewielki z uwagi na różne okoliczności, toteż i siła sprawcza polskich polityków w UE nie jest duża. Mechanizmy decyzyjne w UE nie dają Polsce po wprowadzeniu w życie traktatu lizbońskiego, specjalnych możliwości, dlatego polscy politycy pełnią rolę pasa transmisyjnego Komisji Europejskiej do Polski, podobnie jak związki zawodowe za komuny były transmisyjnym pasem polityki partii do szerokich mas pracowniczych[/quote] – w ten sposób prelegent komentował aktualną sytuację polityczną Polski.

Stanisław Michalkiewicz podczas innego spotkania o scenariuszu rozbiorowym:

PiotrSkarga.pl

(77)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Idź na górę