Redaktor naczelny magazynu Forbes Michał Broniatowski opublikował na swoim profilu Facebook ,,MAŁĄ INSTRUKCJĘ, co musi się stać, żeby powstał Majdan”. Czytamy w nim m.in. o potrzebie utworzenia samoobrony i pomoc posłów w drobnych utarczkach z milicją.
1. Nośny społecznie powód, który zmobilizuje MŁODZIEŻ. Starzy na mrozie nie wysiedzą. Wystarczy dwa-trzy tysiące gotowych zostać na noc, ale za to dziesiątki tysięcy gotowych wspierać ich na miejscu za dnia
2. Duży PLAC w centrum miasta (Plac Defilad się nie nadaje, bo nie ma go jak obronić), a w sąsiedztwie duży BUDYNEK PUBLICZNY, który można zająć (i obronić). To jest niezbędne ze względów logistycznych, sztabowych, centrum prasowego, toaletowych…
3. Początkowe drobne utarczki z milicją, powstrzymane (jak dzisiaj) przez posłów. POSŁOWIE muszą być gotowi postawić własne namioty z wywieszką „Biuro poselskie”, żeby zapewnić immunitet
4. Namioty należy stawiać jak OBÓZ WAROWNY. Plus przenośne toalety i zapas drewna.
5. Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień MILION ludzi demonstruje na placu i w okolicach.
6. RADA MAJDANU czyli przedstawiciele demonstrantów i LIDERZY ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI, którzy muszą jeszcze zorganizować FUNDUSZE na żywność, opał, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego i zbudowanie trybuny, itp.
7. Oddziały SAMOOBRONY. Tu trzeba się mocno pilnować, żeby uniknąć prowokacji
8. Stała obecność ARTYSTÓW na scenie i wsparcie DUCHOWNYCH
Broniatowski publikuje to wraz z wideo Kingi Gajewskiej z PO, które zatytułowała ona:
UWAGA! Biją obywateli! Posłowie Platforma Obywatelska obronili tłum!
Broniatowski to redaktor naczelny pisma Forbes, a także członek Rady Nadzorczej TVN SA. Wcześniej współtworzył kanał informacyjny na Ukrainie – Espreso TV, był wiceprezesem prywatnej rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax. Budował także strategię nowych mediów w Grupie ITI. Był członkiem Rady Dyrektorów ITI i członkiem Rady Nadzorczej Grupy Onet. Pełnił wiele funkcji w agencji prasowej Reutersa, a wcześniej pracował dla m.in. Associated Press.
Swoją karierę zaczynał w TVP w 1979 roku, gdzie pracował do czasu stanu wojennego.
Ostatnio brał udział w protestach m.in. przeciw zmianom w Trójce czy w marszach KOD-u.
(3683)