Media i rządy krajów europejskich przekonują obywateli, że masowo sprowadzani imigranci mają stanowić lekarstwo na problemy na rynku pracy. Statystyki opublikowane ostatnio przez niemiecki Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia IAB pokazują jednak, że 75 proc. uchodźców (tych, którzy trafili do Niemiec w 2015 r.) jest bez pracy. A internauci opisują, jak czasem wygląda praca tych zatrudnionych.
Pan Piotr na Twitterze opisał swoje doświadczenia z pracy w Niemczech.
Do drukarni,w której pracuję(Niemcy) przyjęli Syryjczyka. Dwie żony i dziewięcioro dzieci. Robić mu się nie chciało. Złoty łańcuch,sygnet na palcu
– opisywał. Koniec historii dość charakterystyczny:
Po miesiącu się zwolnił. Czasami spotykam go na zakupach w Aldiku. Żony pchają wózki pełne zakupów… To tak ma wyglądać Europa?
– pytał retorycznie internauta.
Do drukarni,w której pracuję(Niemcy) przyjęli Syryjczyka.
Dwie żony i dziwięcioro dzieci.
Robić mu się nie chciało.
Złoty łańcuch,sygnet na palcu.
Po miesiącu się zwolnił.
Czasami spotykam go na zakupach w Aldiku.Żony pchają wózki pełne zakupów…
To tak ma wyglądać Europa?
Zdaniem czytelników, sprowadzając imigrantów, rządy nie chcą wcale przeciwdziałać niekorzystnym tendencjom na rynku pracy:
Celem liberałów rządzących na Zachodzie jest wyparcie chrześcijaństwa. A to jeden ze sposobów. Traktują muzułmanów jako swoich sojuszników, pomocników w tym dziele.
Wracając do statystyk, Deutsche Welle informowało:
co czwarty uchodźca, który w ubiegłych trzech latach przybył do Niemiec z regionów objętych wojną i kryzysami, ma pracę, a co piąty ma zatrudnienie z pełnymi świadczeniami
Co ciekawe, przy bliższym przyjrzeniu się dowiadujemy się kolejnych ciekawych faktów:
nie każdy imigrant, który ma zatrudnienie, może się z niego utrzymać. 15 proc. wszystkich uchodźców, którzy otrzymują zapomogi socjalne, ma pracę, ale musi zwracać się do państwa o wyrównanie, by starczyło im na życie. W ten sposób wzrasta nie tylko liczba czynnych zawodowo osób, ale także osób wymagających wsparcia socjalnego ze względu na niskie zarobki
Tak więc nawet ci pracujący w dalszym ciągu stanowią obciążenie dla niemieckiego podatnika.
(8633)
Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.