Muzułmanie są w szoku. Niemcy i Norwegowie chcieli być tolerancyjni i wymyślili takie meczety. Na razie zamiast tłumów – groźby [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Berlinie od tygodnia funkcjonuje meczet, w którym kobiety i mężczyźni mają równe prawa. Wyznawcy islamu łapią się za głowę, a frekwencja pozostawia wiele do życzenia.

Na pomysł wpadła prawniczka, działaczka na rzecz praw człowieka i feministka pochodząca z kurdyjsko-tureckiej rodziny Seyran Ates, która tłumaczy, że wyznawcy Allaha zarzucają jej wiele rzeczy. Przykłady?

– Mówią, że modlimy się zwróceni w kierunku Algierii, a nie Mekki, a my staliśmy się odszczepieńcami

– wyjaśnia, mimo że do wyznaczenia właściwego kierunku używa telefonu komórkowego.

Na razie tłumów nie ma – na jednej z modlitw zjawiło się siedem osób. Nabożeństwo prowadzi Umma, który nie chce jednak podać swojego nazwiska – podobnie jak pozostali. Uczestnicy modlitw tłumaczą to względami bezpieczeństwa.

Inni muzułmanie zarzucają im nie tylko wspólną modlitwę kobiet i mężczyzn, ale także brak czadorów i fakt, że kobieta może poprowadzić modlitwę. Seyran Ates przypomina, że to niedopuszczalne dla ortodoksyjnych muzułmanów.

Niską frekwencję tłumaczy groźbami.

Naszym hasłem jest „miłość i różnorodność”. W meczecie przestajemy być mężczyznami i kobietami, a stajemy się ludźmi w obliczu Boga. Seksualizacja ludzi w tej sytuacji jest indywidualnym problemem poszczególnych osób. Jeżeli ludzie, a dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, wskutek pozycji przyjmowanej przy modłach rozwijają seksualne fantazje, to powinni zastanowić się nad sobą, nad swoją duchowością i powinni modlić się w domu

– opowiada.

To nie jedyny taki pomysł. W Norwegii z kolei powstanie feministyczny meczet, otwarty także na osoby homoseksualne. Jego pomysłodawcą jest Thee Yezen al-Obaide, który chce go nazwać Masijd al-Nisa (Meczet Kobiet).

Chciałem założyć feministyczny meczet, w którym kobiety mają tyle samo miejsca, co mężczyźni. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni być w stanie wspólnie się modlić

– powiedział.

(12394)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.