Dlaczego w Polsce nie ma zamachów. Ekspert Wyborczej: Za mało znaczycie w Europie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W ,,Gazecie Wyborczej” ukazała się rozmowa z Gagikiem Grigoryanem, członkiem zarządu fundacji Ocalenie pomagającej uchodźcom i imigrantom pod wiele mówiącym tytułem: Z całym szacunkiem dla Polski, zamachów tu nie będzie. Za mało znaczycie w Europie.

Grigoryan wyjaśnia czytelnikom, że ,,terroryzm niewiele ma wspólnego z religią czy narodowością, lecz jedynie z polityką”, to tylko kwestia obecności radykałów.

Uspokaja również Polaków, że zamachów w Polsce nie będzie. Bo…

Czy politycy, którzy o nich mówią, nie zastanawiali się, dlaczego zamachowcy nie wysadzają się w Bułgarii lub w Polsce? Bo z całym szacunkiem dla obydwu tych krajów, one mało znaczą w Europie i nie decydują o jej losach. Jeśli nie daj Boże w Warszawie dojdzie do zamachu, cały świat nie będzie o tym rozmawiać, jak w przypadku Berlina. Nie jesteśmy w Europie na tyle silni ani znaczący, jak nam się wydaje. Za to potrzebujemy imigrantów, bo od tego zależy przyszłość gospodarki.

Dodaje, że ,,najbardziej logicznym i najtańszym sposobem jest sprowadzenie pracowników do kraju” właśnie za pomocą imigracji. Powód? ,, inwestycja w dzieci to dużo więcej niż tylko te 500+, bo gdy się już narodzi, to trzeba mu zapewnić opiekę zdrowotną i wykształcić. A gdy osiągnie wiek produkcyjny, to nie ma wcale pewności, czy nie wyjedzie za granicę. Natomiast w przypadku imigranta jest większa pewność, że zostanie na miejscu”.

Jego zdaniem milion Ukraińców to stanowczo za mało, a ,,przyjazd do Polski uchodźców – osób innych kulturowo – jest nieunikniony”.

Uważa, że istnienie dzielnic bezprawia opanowanych przez muzułmanów wynika z niewłaściwej strategii, ponieważ rząd nie próbował ich integrować z resztą społeczeństwa. Pytany o to, jak uniknąć zamachów, konkluduje:

Nie da się tego uniknąć. To kwestia skuteczności służb w danym kraju.

źródło: Gazeta Wyborcza

(5620)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.