Niezłomni.com https://niezlomni.com Portal informacyjno-historyczny Thu, 11 Oct 2018 13:05:03 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2017/08/cropped-icon-260x260.png Niezłomni.com https://niezlomni.com 32 32 Bezprecedensowy wyrok w USA. Po latach prawda wyszła na jaw. Tymczasem środek jest stosowany w… Polsce (wideo) https://niezlomni.com/bezprecedensowy-wyrok-w-usa-po-latach-prawda-wyszla-na-jaw-tymczasem-srodek-jest-stosowany-w-polsce/ https://niezlomni.com/bezprecedensowy-wyrok-w-usa-po-latach-prawda-wyszla-na-jaw-tymczasem-srodek-jest-stosowany-w-polsce/#respond Thu, 11 Oct 2018 12:48:47 +0000 https://niezlomni.com/?p=50362

Bezprecedensowy wyrok sądu w Kalifornii - biochemiczny koncern musi zapłacić odszkodowanie mężczyźnie choremu na raka. Powodem działania jest popularny środek glifosat - informowały ,,Wiadomości TVP". Tymczasem internauci ostrzegają, że dostępny jest także w Polsce. Zwracają uwagę na ogromne zagrożenie, jakie niesie jego stosowanie.

Obecnie na rynku polskim dostępne jest kilkanaście generycznych środków zawierających w swoim składzie glifosat; niektóre z nich to: Avans Premium 360 SL, Glifocyd 360 SL, Klinik 360 SL, Kosmik 360 SL, Taifun 360 SL.

Oto materiał z profilu Facebook Szlachetnie Zdrowy. Czy środek jest tak groźny, jak twierdzą osoby wypowiadające się zaraz po materiale ,,Wiadomości"? W najbliższym czasie przyjrzymy się sprawie.

https://www.facebook.com/SzlachetnieZdrowy/videos/303327683608611/

źródło: TVP / Wikipedia

Artykuł Bezprecedensowy wyrok w USA. Po latach prawda wyszła na jaw. Tymczasem środek jest stosowany w… Polsce (wideo) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/bezprecedensowy-wyrok-w-usa-po-latach-prawda-wyszla-na-jaw-tymczasem-srodek-jest-stosowany-w-polsce/feed/ 0
Niemiecka policja szuka kandydatów do służby w Polsce. Przyznaje, że na początku były silne opory przeciw przyjmowaniu Polaków https://niezlomni.com/niemiecka-policja-szuka-kandydatow-do-sluzby-w-polsce-przyznaje-ze-na-poczatku-byly-silne-opory-przeciw-przyjmowaniu-polakow/ https://niezlomni.com/niemiecka-policja-szuka-kandydatow-do-sluzby-w-polsce-przyznaje-ze-na-poczatku-byly-silne-opory-przeciw-przyjmowaniu-polakow/#comments Thu, 11 Oct 2018 12:26:17 +0000 https://niezlomni.com/?p=50360

Niemiecki ,,Die Welt" informuje, że policja naszych zachodnich sąsiadów szuka kandydatów do służby w Polsce. - Chętnych nie brakuje, ale tylko nielicznym udaje się pokonać przeszkody i założyć mundur - informuje Deutsche Welle.

,,Die Welt" pod lupę wziął Brandenburgię, która co roku chce szkolić 400 nowych policjantów, ale władze przyznają, że ,,z roku na rok będzie coraz trudniej obsadzić wolne miejsca". Stąd pomysł na sięgnięcie po kandydatów z Polski.

Zgodnie z przepisami ustawy o urzędnikach państwowych z 1993 roku policjantem w Niemczech może zostać każdy obywatel Unii Europejskiej

- relacjonuje materiał prasowy ,,DW", który kolejny akapit opatruje śródtytułem ,,Czy Polacy będą lojalni?". Dowiadujemy się z niego, że wcześniej ,,silne były opory przeciwko przyjmowaniu Polaków. Ludzie zastanawiali się, czy będą lojalni, czy dopasują się do systemu".

Sami Polacy służący za zachodnią granicą chwalą sobie pracę. Norbert Połczyński, który z sukcesem przeszedł sito eliminacyjne, mówi:

Praca bardzo mi się podoba. Lubię spokój i porządek panujący w Niemczech. Pensja też jest wyższa (niż w Polsce)

- podkreśla.

,,Die Welt" podaje także w pierwszym roku programu o miejsce w brandenburskiej policji ubiegało się 71 Polaków, ale jedynie trzech zostało przyjętych. Z kolei w tym roku pracę dostały cztery osoby.

Jak Niemcy reagują na fakt, że to Polak w niemieckim mundurze sprawuje kontrolę?

Połczyński wyjaśnił, że rzadko spotyka się z objawami wrogości. W przypadku spięć stara się uspokoić drugą stronę

- czytamy na dw.com. Z artykułu dowiadujemy się, że zatrudnianie Polaków cieszy się poparciem wszystkich partii, w tym tych będących w opozycji CDU i AfD.

Brandenburgia graniczy z Polską, więc policjanci nie mają daleko do ojczyzny.

Za Polską raczej nie tęskni, gdyż w każdej chwili może przejść na polską stronę, od której dzieli go tylko most na Odrze

- informuje ,,Die Welt".

źródło: Deutsche Welle

Artykuł Niemiecka policja szuka kandydatów do służby w Polsce. Przyznaje, że na początku były silne opory przeciw przyjmowaniu Polaków pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/niemiecka-policja-szuka-kandydatow-do-sluzby-w-polsce-przyznaje-ze-na-poczatku-byly-silne-opory-przeciw-przyjmowaniu-polakow/feed/ 1
Tak wygląda ,,tolerancja”. Wojewoda powiedział kilka słów prawdy na temat LGBT. Druga strona pokazała prawdziwe oblicze https://niezlomni.com/tak-wyglada-tolerancja-wojewoda-powiedzial-kilka-slow-prawdy-na-temat-lgbt-druga-strona-pokazala-prawdziwe-oblicze/ https://niezlomni.com/tak-wyglada-tolerancja-wojewoda-powiedzial-kilka-slow-prawdy-na-temat-lgbt-druga-strona-pokazala-prawdziwe-oblicze/#respond Thu, 11 Oct 2018 11:56:08 +0000 https://niezlomni.com/?p=50355

Wojewoda lubelski dr hab. Przemysław Czarnej w rozmowie z wPolityce.pl tłumaczył powody odwołania marszu LGBT w Lublinie. Doprowadziło to do wściekłości środowiska, które wzięły tolerancję na sztandary. Doszło do tego, że organizator marszu w Lublinie złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przez wojewodę przestępstwa - informuje wPolityce.pl. Skrzynkę wojewody zalała fala hejtu.

Czarnek nie chciał komentować ataków, ograniczając się do stwierdzenia, że polemika z głupotą jedynie ją nobilituje.

Jest to przejaw absolutnego braku tolerancji ze strony środowisk lewackich

- podkreślał, przypominając, że środowiska LGBT rozumieją wolność jako obrzucanie błotem chrześcijaństwa i symboli religijnych oraz walkę z rodziną. Kiedy ktoś im odpowiada, nazywają to ,,mową nienawiści".

Na skrzynkę otrzymał mnóstwo maili, które zawierały zwykły hejt najniższych lotów.

[caption id="attachment_50357" align="aligncenter" width="830"] źródło: wPolityce.pl[/caption]

[caption id="attachment_50358" align="aligncenter" width="830"] źródło: wPolityce.pl[/caption]

Pojawia się w nich język antychrześcijański i antykatolicki, a czasami wręcz język satanistyczny

- podsumowuje Czarnek.

Oto wypowiedzi, za które na wojewodę spadła lawina hejtu:

https://niezlomni.com/w-lublinie-mowia-nie-marszowi-rownosci-bezcenna-reakcja-wojewody-na-oskarzenia-rzecznika-praw-obywatelskich/

źródło: wPolityce.pl

Artykuł Tak wygląda ,,tolerancja”. Wojewoda powiedział kilka słów prawdy na temat LGBT. Druga strona pokazała prawdziwe oblicze pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/tak-wyglada-tolerancja-wojewoda-powiedzial-kilka-slow-prawdy-na-temat-lgbt-druga-strona-pokazala-prawdziwe-oblicze/feed/ 0
Trafiony-zatopiony. Dziennikarz zadaje niewygodne pytanie Michałowi Szczerbie. Tę odpowiedź warto zobaczyć (wideo) https://niezlomni.com/trafiony-zatopiony-dziennikarz-zadaje-niewygodne-pytanie-michalowi-szczerbie-te-odpowiedz-warto-zobaczyc-wideo/ https://niezlomni.com/trafiony-zatopiony-dziennikarz-zadaje-niewygodne-pytanie-michalowi-szczerbie-te-odpowiedz-warto-zobaczyc-wideo/#respond Thu, 11 Oct 2018 11:31:36 +0000 https://niezlomni.com/?p=50352

Michał Szczerba chciał wyrecytować w Polskim Radiu tradycyjny zestaw argumentów o braku demokracji i nieposzanowaniu niezależności polskich sądów. Ale Grzegorz Jankowski postanowił zderzyć polityka z kontrargumentami.

- Gdzie były te sądy, kiedy była afera reprywatyzacyjna i Amber Gold

- pytał, wyliczając liczne zdarzenia z przeszłości, których nie zauważali sędziowie i prokuratura. Jednak poseł uznał, że fakt, iż Polacy są zwolennikami reform to efekt... ogłupiania Polaków przez ,,TVPiS".

W dalszej części rozmowy Szczerba chwalił się programem Koalicji Obywatelskiej.

Zaprezentowaliśmy fantastyczny program - "Sześciopak". To pokazuję, że Koalicja Obywatelska ma wrażliwość społeczną

- reklamował program swojej partii poseł. Cała rozmowa poniżej:

https://youtu.be/LsGoGdQHhIM

Artykuł Trafiony-zatopiony. Dziennikarz zadaje niewygodne pytanie Michałowi Szczerbie. Tę odpowiedź warto zobaczyć (wideo) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/trafiony-zatopiony-dziennikarz-zadaje-niewygodne-pytanie-michalowi-szczerbie-te-odpowiedz-warto-zobaczyc-wideo/feed/ 0
Wściekły klient pisze do niemieckiej firmy DHL. Jego pismo, nawiązujące do II wojny światowej, podbija sieć https://niezlomni.com/wsciekly-klient-pisze-do-niemieckiej-firmy-dhl-jego-pismo-nawiazujace-do-ii-wojny-swiatowej-podbija-siec/ https://niezlomni.com/wsciekly-klient-pisze-do-niemieckiej-firmy-dhl-jego-pismo-nawiazujace-do-ii-wojny-swiatowej-podbija-siec/#respond Thu, 11 Oct 2018 10:58:41 +0000 https://niezlomni.com/?p=50349

Bywa, że niska jakość świadczonych usług skłania klientów różnych firm do podzielenia się opiniami na ich temat w internecie. Właśnie do sieci trafił list jednego z klientów DHL Parcel Polska, który w dość nietypowy sposób skarżył się na problemy z dostarczaniem przesyłek.

Klient cały czas nawiązywał do faktu, że DHL to niemiecka firma. Próbując dociec, dlaczego przesyłki nie docierają na czas, nawiązywał do czasu II wojny światowej.

- Z uwagi na fakt, że wszyscy Państwa kurierzy, jakich udało mi się złapać (bo w odróżnieniu od innych firm kurierskich Państwa kurierów trzeba łapać), to Ukraińcy, chciałem powiedzieć coś zabawnego na temat tego, że niemiecka instytucja nie potrafi wysłać Ukraińców na warszawską Wolę, aby znaleźć budynek, ale nic zabawnego nie przychodzi mi do głowy

- pisał wyraźnie nawiązując do okresu Powstania Warszawskiego. Klient polecił także firmie korzystanie z usług Poczty Polskiej, która bez problemu odnajduje adres klienta.

Jeśli czcionka jest zbyt mała, prosimy kliknąć prawym przyciskiem myszy na list i otworzyć  go w nowym oknie:

[caption id="attachment_50350" align="aligncenter" width="411"] źródło foto: twitter.com/MSmolanska[/caption]

Nietypowe pismo robiło furorę w internecie, wywołując również komentarze na temat samej firmy i jakości świadczonych usług:

Artykuł Wściekły klient pisze do niemieckiej firmy DHL. Jego pismo, nawiązujące do II wojny światowej, podbija sieć pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/wsciekly-klient-pisze-do-niemieckiej-firmy-dhl-jego-pismo-nawiazujace-do-ii-wojny-swiatowej-podbija-siec/feed/ 0
Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że wyjeżdża do Watykanu na skargę. ,,Nie obchodzi mnie to, czy Kościół zbankrutuje czy nie” (wideo) https://niezlomni.com/scheuring-wielgus-zapowiedziala-ze-wyjezdza-do-watykanu-na-skarge-nie-obchodzi-mnie-to-czy-kosciol-zbankrutuje-czy-nie-wideo/ https://niezlomni.com/scheuring-wielgus-zapowiedziala-ze-wyjezdza-do-watykanu-na-skarge-nie-obchodzi-mnie-to-czy-kosciol-zbankrutuje-czy-nie-wideo/#comments Thu, 11 Oct 2018 09:59:38 +0000 https://niezlomni.com/?p=50346

- Jedziemy do papieża Franciszka. Mamy tam umówione spotkanie. Rozmawialiśmy z osobą, która nas tam wprowadzi. Pokażemy udokumentowane przypadki biskupów, którzy złamali prawo - zapowiada Joanna Scheuring-Wielgus, która twierdzi, że ,,biskupi są tak samo winni, jak wszyscy księża pedofile, którzy dokonali tych czynów".

Skąd oskarżenia pod adresem biskupów?

Obowiązkiem biskupów po wprowadzeniu zasad przez Ratzingera w 2011 r. było zgłaszanie takich przypadków od razu do Watykanu

– mówiła. Wcześniej twierdziła, że było to w 2001 r., w związku z czym doszło do zabawnej polemiki z Tomaszem Lisem (więcej TUTAJ).

Do spotkania ma dojść w lutym. Posłance będą towarzyszyć prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński, adwokat Artur Nowak i dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska, żona słynnego Wojciecha Diduszki. Stworzyli oni wirtualną mapę pedofilii w Kościele, która dokumentuje sprawców i pokrzywdzonych przez księży pedofilów (uwzględniono 300 przypadków).

https://youtu.be/kRwEfxWOxDQ

Pytana wcześniej przez Bartosza Węglarczyka o Kościół amerykański, który jest w tarapatach finansowych po skandalach pedofilskich, Scheuring-Wielgus mówiła:

Nie obchodzi mnie to, czy Kościół zbankrutuje czy nie. Obchodzi mnie to, żeby pomóc ofiarom księży pedofilów. To tak straszne, że Kościół w ogóle nie powinien się zastanawiać nad tym, że coś straci finansowo. Też słuchałam arcybiskupa Pieronka. Po wyroku w Poznaniu Kościół chce walczyć. To bardzo źle o nich świadczy

- podkreślała. Przypomnijmy, że bp Pieronek mówił m.in.:

Z punktu widzenia prawnego Kościół jako wspólnota nie ma obowiązku płacić za czyjeś grzechy. (…) To byłaby straszna rzecz, gdyby za indywidualne grzechy, które ktoś popełnił płaciła instytucja

źródło: wPolityce.pl / DoRzeczy.pl

Artykuł Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że wyjeżdża do Watykanu na skargę. ,,Nie obchodzi mnie to, czy Kościół zbankrutuje czy nie” (wideo) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/scheuring-wielgus-zapowiedziala-ze-wyjezdza-do-watykanu-na-skarge-nie-obchodzi-mnie-to-czy-kosciol-zbankrutuje-czy-nie-wideo/feed/ 1
Polityk jednym pytaniem obnażył przygotowanie dziennikarki TVN-u. Internauci triumfują: ,,Tak się rozmawia z TVN” (wideo) https://niezlomni.com/polityk-jednym-pytaniem-obnazyl-przygotowanie-dziennikarki-tvn-u-internauci-triumfuja-tak-sie-rozmawia-z-tvn-wideo/ https://niezlomni.com/polityk-jednym-pytaniem-obnazyl-przygotowanie-dziennikarki-tvn-u-internauci-triumfuja-tak-sie-rozmawia-z-tvn-wideo/#respond Thu, 11 Oct 2018 08:58:02 +0000 https://niezlomni.com/?p=50344

Tomasz Poręba ma na pieńku z TVN-em. Stacja w jednym z materiałów opublikowała utarczkę i przepychanki między politykiem a dziennikarzem tej stacji (więcej TUTAJ). Teraz Poręba na konferencji sprawdził, jak merytorycznie przygotowani są dziennikarze telewizji.

Na konferencji Patryka Jakiego, który kandyduje na stanowisko prezydenta Warszawy, doszło do ostrej wymiany zdań. Dziennikarka pytała:

Ja tutaj jeszcze w tym kontekście: opozycja sugeruje, a nawet mówi wprost, że jest takie słowo, jest ingerencja w proces wyborczy i manipulowanie nim

Poręba skwitował:

Pani ma prawo oczywiście do takiego stwierdzenia, ja mam prawo do...

Dziennikarka broniła się, że to nie ona, tylko opozycja, ale nie potrafiła odpowiedzieć politykowi, kogo cytuje

Artykuł Polityk jednym pytaniem obnażył przygotowanie dziennikarki TVN-u. Internauci triumfują: ,,Tak się rozmawia z TVN” (wideo) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/polityk-jednym-pytaniem-obnazyl-przygotowanie-dziennikarki-tvn-u-internauci-triumfuja-tak-sie-rozmawia-z-tvn-wideo/feed/ 0
Salvini bezlitośnie uderza w Junckera, sugerując problemy z alkoholem. Tymczasem ten… parodiuje Theresę May (wideo) https://niezlomni.com/salvini-bezlitosnie-uderza-w-junckera-sugerujac-problemy-z-alkoholem-tymczasem-ten-parodiuje-therese-may-wideo/ https://niezlomni.com/salvini-bezlitosnie-uderza-w-junckera-sugerujac-problemy-z-alkoholem-tymczasem-ten-parodiuje-therese-may-wideo/#respond Thu, 11 Oct 2018 07:59:15 +0000 https://niezlomni.com/?p=50341

Wicepremier Włoch Matteo Salvini udowadnia, że przywódcy Unii Europejskiej nie mogą u niego liczyć na taryfę ulgową. Po tym, jak przewodniczący KE Jean-Claude Juncker pozwolił sobie na krytykę włoskiego rządu, wicepremier Włoch odpowiedział mu, nawiązując do ekscesów z alkoholem w tle. Tymczasem sam Juncker dalej pokazuje , że trudno go traktować poważnie: tym razem parodiował zachowanie Theresy May.

Juncker krytykował Włochy za przyjęcie budżetu, którego deficyt sięga 2,4 proc., zamiast wymaganego 1,6 proc. PKB. Ostrzegał Włochów, że może się t skończyć kryzysem na wzór tego z Grecji.

Nie chciałbym, abyśmy mieli do czynienia z podobnym kryzysem we Włoszech

- mówił. Gdy dziennikarka zapytała Salviniego o wypowiedź Junckera, ten odparował:

Rozmawiam tylko z ludźmi trzeźwymi, którzy nie dokonują porównań, nieprzystających do rzeczywistości

- wypalił. Dodał, że jest przeciwko dzieleniu krajów UE na lepsze i gorsze.

- W tak dużej rodzinie nie ma dzieci pierwszej i drugiej kategorii. Jeśli ktoś w Brukseli bełkocze, bo żałuje straty Włoch, które się boją, bo być może liczył na ubicie interesu, strasząc ludzi, to trafił na złego ministra i zły rząd

- dodał. Wcześniej Salvini ,,radził" Junckerowi, aby wypił ,,dwie szklanki wody", zanim zacznie stawiać żądania. Inaczej Włochy wystąpią o wypłacenie rekompensat.

- Porównując Włochy do Grecji dokonał szalonego porównania

- mówił, Jego zdaniem, numer z destabilizowaniem rynków, co powoduje wzrost kosztów obsługi zadłużenia z Włochami, nie przejdzie.

Słowa Saliviniego nie podziałały na Junckera trzeźwiąco. Postanowił sparodiować słynny taneczny krok Theresy May, która w taki sposób poprzedziła swoje wystąpienie podkreślające nieugięte stanowisko w sprawie Brexitu.

https://youtu.be/crRTB2ILeYE

Artykuł Salvini bezlitośnie uderza w Junckera, sugerując problemy z alkoholem. Tymczasem ten… parodiuje Theresę May (wideo) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/salvini-bezlitosnie-uderza-w-junckera-sugerujac-problemy-z-alkoholem-tymczasem-ten-parodiuje-therese-may-wideo/feed/ 0
Kontrola UOKiK: te produkty mają lepszy skład w Niemczech niż w Polsce. Producenci przesłali mediom wyjaśnienia https://niezlomni.com/kontrola-uokik-te-produkty-maja-lepszy-sklad-w-niemczech-niz-w-polsce-producenci-przeslali-mediom-wyjasnienia/ https://niezlomni.com/kontrola-uokik-te-produkty-maja-lepszy-sklad-w-niemczech-niz-w-polsce-producenci-przeslali-mediom-wyjasnienia/#respond Thu, 11 Oct 2018 06:58:53 +0000 https://niezlomni.com/?p=50338

Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzono badania w takich sklepach jak Aldi, Kauflandzie, Lidlu, Makro, Netto i Rossmannie. Okazuje się, że takie produkty jak Crunchips, żelki Haribo czy serek Almette mają gorszy jakościowo skład niż ich odpowiedniki na półkach niemieckich sklepów.

Odkryto różnice w 12 produktach z przebadanych 101, w tym 10 na korzyść niemieckich produktów. Wykazano, że chipsy ze sklepów w Polsce są smażone na oleju palmowym, a nie słonecznikowym. W paczce Crunchipsów było 25 gramów mniej chipsów. Zawierały glutaminian monosodowy oraz wzmacniacz smaku, a także miały więcej tłuszczu. Inna różnica w porównaniu z niemieckimi to brak proszku pomidorowego i serowego.

Z kolei serek Almette z ziołami, wbrew etykiecie, nie zawierał jedynie 100 proc. naturalnych składników, bo znajdował się tam regulator kwasowości.

Kolejny produkt to czekolada Milka z orzechami, która miała mniej orzechów niż jej odpowiednik z niemieckiego sklepu.

Lipton Ice Tea Peach zawierała mniej ekstraktu z herbaty, w jej składzie znalazła się natomiast fruktoza i słodzik, których zabrakło w produktach na rynek niemiecki.

Pozytywnym przykładem był np. napój pomarańczowy z wyższą zawartością naturalnego soku niż w niemieckim odpowiedniku.

Wśród produktów, których skład różnił się na korzyść niemieckich, znalazły się trzy produkty koncernu Lorenz Snack-World: chipsy Crunchips o smaku paprykowym oraz chrupki Curly Peanut Classic i Monster Munch Original. Jak tłumaczy to firma?

W odpowiedzi dla WirtualneMedia.pl zapowiada, że ,,2019 roku planujemy zakończyć wycofywanie wzmacniaczy smaku (glutaminian sodu) ze wszystkich produktów wytwarzanych w Polsce". Dodatkowo firma zapewnia, że ceny na polskim rynku ,,pozostają bardzo atrakcyjne w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej".

Producent Lipton Ice Tea - PepsiCo twierdzi, że ,,aktualnie produkowane na rynku polskim i niemieckim napoje są takie same pod względem składu" z uwagi na zmiany wprowadzone w 1. kwartale 2018 r.

Jak Hochland Polska wyjaśnia mylącą etykietę z serków? W oświadczeniu czytamy:

Stosujemy inną technologię produkcji niż w Niemczech, co przekłada się na skład produktu [...]Kwas cytrynowy używany w produkcji Almette jest pozyskiwany metodą fermentacji, nie pochodzi z syntezy chemicznej [...] Dlatego według producenta napis „100 proc. naturalnych składników” odzwierciedla stan faktyczny

Mondelez Polska tłumaczy inną zawartość orzechów w czekoladach Milka jako różnicę w ,,granicach błędu statystycznego".

Prezes UOKiK Marek Niechciał uważa, że tłumaczenie różnicami gustów klientów nie jest przekonywujące. Pokazują to wyniki badań, które mówią wprost: Polacy oczekują towarów lepszej jakości, nawet mimo nieznacznie wyższej ceny.

źródło: Polskie Radio / WirtualneMedia.pl

Artykuł Kontrola UOKiK: te produkty mają lepszy skład w Niemczech niż w Polsce. Producenci przesłali mediom wyjaśnienia pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/kontrola-uokik-te-produkty-maja-lepszy-sklad-w-niemczech-niz-w-polsce-producenci-przeslali-mediom-wyjasnienia/feed/ 0
Tusk spotkał się z Bono i wręczył mu nietypowy prezent. Internauci odpowiedzieli licznymi memami (foto) https://niezlomni.com/tusk-spotkal-sie-z-bono-i-wreczyl-mu-nietypowy-prezent-internauci-odpowiedzieli-licznymi-memami-foto/ https://niezlomni.com/tusk-spotkal-sie-z-bono-i-wreczyl-mu-nietypowy-prezent-internauci-odpowiedzieli-licznymi-memami-foto/#respond Thu, 11 Oct 2018 05:59:56 +0000 https://niezlomni.com/?p=50336

Spotkanie Donalda Tuska z Bono, liderem U2, odbiła się szerokim echem. Polityk wręczył mu wiele mówiący prezent, a fotografie z wizyty Parlamentu Europejskiego posłużyły internautom do tworzenia licznych memów.

Irlandzki muzyk otrzymał od Tuska plakat z napisem "Konstytucja" oraz książkę Normana Daviesa "Boże Igrzysko. Historia Polski". Dodatkowo polityk pokazał Bono plakat z napisem "Konstytucja".

Sam Bono wcześniej w Brukseli mówił:

Jestem fanem Europy, moim zadaniem jako artysty jest nadanie nowego blasku pojęciu "bycia Europejczykiem"

Muzyk spotkał się z Antonio Tajanim (przewodniczący Parlamentu Europejskiego), a także szefami grup politycznych w europarlamencie.

Zdjęcie z plakatem ,,konstytucja" było wręcz wymarzonym, aby tworzyć na jego podstawie memy...

Artykuł Tusk spotkał się z Bono i wręczył mu nietypowy prezent. Internauci odpowiedzieli licznymi memami (foto) pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

]]>
https://niezlomni.com/tusk-spotkal-sie-z-bono-i-wreczyl-mu-nietypowy-prezent-internauci-odpowiedzieli-licznymi-memami-foto/feed/ 0