Portal informacyjno-historyczny

Nie żyje Bohdan Smoleń. Takim go zapamiętaliśmy… [WIDEO]

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie żyje Bohdan Smoleń, legenda polskiej sceny kabaretowej. Zmarł dziś rano – 15 grudnia.

Ostatnie dni życia spędził w szpitalu. Przeszedł poważną infekcję, przez którą pojawiły się u niego problemy z oddychaniem. Wyczerpanemu przez inne przebyte choroby organizmowi nie udało się przezwyciężyć zagrożenia. Artysta kabaretowy zmarł w wieku 69 lat.

Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 roku w Bielsku-Białej. Studiował zootechnikę w Krakowie. Już wtedy występował w krakowskim kabarecie Pod Budą, którego był założycielem. Za namową Zenona Laskowika przeniósł się do Poznania i występował przez 7 lat w poznańskim kabarecie „Tey”, co przyniosło mu wielką sławę. Występując w kabaretach, równocześnie prowadził z żoną Teresą sklep zoologiczny w Poznaniu.

W 1988 Piotr, jeden z jego trzech synów, powiesił się. Niespełna rok później samobójstwo popełniła żona artysty. Po tych wydarzeniach wpadł w depresję i wycofał się na kilka lat z życia publicznego.

W roku 2007 założył fundację pod nazwą „Fundacja Stworzenia Pana Smolenia”, która zajmuje się hipoterapią dla dzieci. Zawiesił działalność kabaretową ze względu na zły stan zdrowia.

Po trzech udarach mózgu, jakie przeszedł w ciągu ostatnich lat miał problemy z poruszeniem się i częściowo stracił mowę.

Poniżej kilka występów, które najlepiej zachowały się w pamięci widzów:

(421)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę