Portal informacyjno-historyczny

Żydzi zaapelowali do rządu Węgier, aby zrezygnował z akcji wymierzonej w Sorosa. Wymowna odpowiedź Viktora Orbána

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Węgierscy Żydzi zwrócili się do Viktora Orbána w sprawie George’a Sorosa. Premier Węgier wystosował odpowiedź, w której wyjaśnił, jakie priorytety ma państwo.

Żydowska Federacji Węgierskich Gmin Żydowskich Mazsihisz wstawiła się za George Sorosem w sprawie akcji plakatowej wymierzonej w finansistę. Na bilboardach pojawiły się hasła ,,Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”. Strona rządowa z Orbanem na czele podkreśla, że działania mającego lewicowe poglądy Sorosa zmierzają do tego, by jak najwięcej imigrantów osiedlało się w Europie.

Według Żydów na Węgrzech cała akcja może wzbudzać antysemickie nastroje i jest ,,toksyczną wiadomością” dla wszystkich obywateli. Przewodniczący Mazsihisz Andras Heisler podkreślał, że na wielu plakatach domalowano symbol Gwiazdy Dawida.

Do krytyki dołączył także ambasador Izraela na Węgrzech Josi Amrani, który wezwał władze Węgier do położenia kresu kampanii, która „nie tylko zawiera krytykę polityczną pewnej osoby, nie tylko przywołuje smutne wspomnienia, ale też budzi nienawiść i lęk”.

źródło: dailynewshungary.com

Viktor Orban odpowiedział na otrzymany list. Premier podkreślił, że żydowska społeczność zawsze może liczyć na jego rząd, ale najważniejsze są sprawy państwa.

Rząd użyje politycznej i prawnej siły państwa węgierskiego przeciwko każdemu, kto usiłuje obniżyć poziom bezpieczeństwa państwa poprzez promocję nielegalnej imigracji bez względu na jego pochodzenie, przynależność wyznaniową czy status finansowy. Ochronimy naszą ojczyznę, bezpieczeństwo rodzin i dnia codziennego, nasze osiągnięcia i kulturę. Jedynie Węgrzy mają prawo decydować o tym, z kim chcą współegzystować

– napisał Viktor Orban w odpowiedzi na list od Mazsihisz. Podkreślił, że również Żydzi cierpią z powodu aktów terrorystycznych, które są skutkiem masowej imigracji.

,,Fabryki migrantów” – mocny materiał TVP, jak pod przykrywką miłosierdzia odbywa się brudna obliczona na zysk gra. O roli George’a Sorosa [WIDEO]

Soros w wywiadzie na Światowym Forum Ekonomicznym nie zostawił na polskim rządzie suchej nitki. Ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jego słowa [WIDEO]

(7413)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę