„Żydzi” Piotra Zychowicza: żydowscy żołnierze Hitlera, wymyślony naród żydowski, powstanie w getcie jako obłęd… [WIDEO]

w Historia Żydów/Recenzje/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Piotr Zychowicz po zajęciu się tematem stosunków polsko-niemieckich w latach trzydziestych i czterdziestych, po krytyce mitu powstania warszawskiego, porusza kolejny temat uznawany przez ogromną większość polskich i historyków za kontrowersyjny. Tak kontrowersyjny, że wielu z nich boi się nawet cokolwiek o nim napisać, a wielu pisze rzeczy, które niewiele mają wspólnego z prawdą i rzeczywistością, co jest powszechne o publicystów związanych i z prawicą, i z lewicą.

To pokazuje też inny ważny problem, jak współczesna publicystyka różni się in minus w porównaniu z publicystyką polską z okresu międzywojennego, kiedy pisano nie tak jak obecnie, to, co wypada, ale prawdę. W czasach II RP tematy żydowskie nie były pomijane, na ten temat wypowiadały się, często bardzo ostro, najwybitniejsi publicyści z różnych stron politycznej barykady.

Książka Zychowicza jest zbiorem wywiadów i tekstów, które ukazywały się na łamach „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze”, „Historii Do Rzeczy”, a także artykułów, które nigdy nie zostały opublikowane, opowiadających o trudnych stosunkach polsko- żydowskich, o ich jasnych i ciemnych stronach, o blaskach i cieniach. Pisze i rozmawia o tematach mało znanych, np. żydowskich żołnierzach Hitlera, a jego wiedza i kunszt dziennikarski oraz nietuzinkowi rozmówcy jak np. prof. Szlomo Sand, który przekonuje, że współczesny naród żydowski został wymyślony, czy Eli Gat, który uważa, że powstanie w getcie warszawskim było obłędem, sprawiają, że „to się czyta”.

Z Zychowiczem można się nie zgadzać, jednak trzeba go czytać. Nie boi się trudnych tematów, pisze ciekawie, daje do myślenia, łamie utarte w umysłach Polaków stereotypy historyczne, otwiera nowe, ciekawe pola do dyskusji.

Piotr Zychowicz, Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie, Rebis, Poznań 2016.

e_057h

Książkę możesz zamówić TUTAJ.

Dwa fragmenty książki:

Izraelski uczony: Potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy

„Powstanie w getcie nie wyrządziło Niemcom żadnej krzywdy. Za to wyrządziło ogromną krzywdę Żydom”

 

(918)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.