Znany dziennikarz otrzymał ofertę od Agory. Dlaczego nie mógł jej przyjąć. Ostre podsumowanie skandalicznej wypowiedzi Anny Pamuły

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, który ostatnio zasłynął ostrą polemiką z Elizą Michalik, zdradził, że otrzymał propozycję od Agory: miał realizować autorski program ,,Stan Futbolu”. Jednak ofertę odrzucił. Jak to tłumaczy?

Miałem propozycję od Agory, by u nich robić program „Stan Futbolu”. Zaskoczyła mnie i ucieszyła. Ale nie mogłem jej przyjąć. Rozumiem, że miałbym dowolność w zakresie prowadzenia programu, zapraszanych gości, tematyki itd. Dostarczyłbym towar, zarobił trochę pieniędzy, generalnie wszyscy byliby szczęśliwi. Ale wiedziałem dobrze, że – mimo niezależności redakcji sportowej – zaraz byłyby zgrzyty

– pisze Stanowski, który nie ukrywa, że chodzi o sprawę reporterki Anny Pamuły, związanej z Gazetą Wyborczą. Głosiła ona, że opłaca się przyjąć 7 tys. uchodźców, nawet jeśli jeden okaże się być terrorystą i zamorduje 10 Polaków. Efekt? ,,Uratowaliśmy 6999 uchodźców” – ogłosiła zadowolona z własnego konceptu Pamuła.

Pisarka i dziennikarka Wyborczej w TVN24: ,,Przyjmujemy 7 tys. uchodźców, jeden wysadza się i ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie 6999 osób”

Przecież kwestią czasu było, kiedy pojawi się taka pani jak Anna Pamuła, która przeprowadza odważne wyliczenia – że opłaca się uśmiercić 10 Polaków, żeby uratować 6999 imigrantów. Oczywiście, że musiałbym wtedy napisać, że jest głupia i oczywiście, że kwestią czasu byłoby, kiedy ktoś by mnie poinformował, że nie wypada głupiej nazywać głupią, skoro mam tam program

– pisze Stanowski, który nawiązuje do tej kwestii:

Ja się chciałem zapytać, czy pani Anna poszłaby do przyjaciółki, której wybuch na strzępy rozerwał 7-letniego syna i powiedziała jej: – Wiesz co Gosia, mimo wszystko się opłacało. Pomyśl o tych wszystkich imigrantach, którzy do nas przyjechali i mają się dobrze. Czy podeszłaby do 11-letniej dziewczynki, rozpaczającej po zamordowanej mamie i powiedziała: – Nie becz mała, miałaś już matematykę? Ogólnie bilans jest na plus!

Stanowski odniósł się również do dywagacji Pamuły, która zastanawiała się nad wartością życia ludzkiego:

Może jestem totalnym freakiem, ale bardziej mnie smucą ewentualne ofiary zamach w Polsce niż ofiary zamachu w Bagdadzie. Mało tego – bardziej mnie smuci śmierć w rodzinie niż śmierć obcej osoby w Kołobrzegu. A przecież – pani Anno – tam człowiek, i tu człowiek. Co za różnica?

– pytał retorycznie.

źródło: Weszlo.com

(2619)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.