Portal informacyjno-historyczny

Zmarł człowiek, dzięki któremu Amerykanie poznali pierogi. Niezwykła kariera syna polskich imigrantów

w historia USA/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W wieku 89 lat zmarł Theodore F. Twardzik, To syn polskich imigrantów, który spopularyzował w USA jedną z najbardziej znanych polskich potraw narodowych – pierogi. Był założycielem firmy Mrs. T’s Pierogies.

Twardzik zarobił miliony dolarów – był nazywany królem pierogów w Ameryce. Jego firma należy do największych amerykańskich producentów mrożonej żywności.

Historia rodziny to typowa realizacja amerykańskiego snu. Matka Theodore Twardzika dorabiała do pensji męża, robiąc pierogi na wynos. Niespodziewanie z czegoś, co miało być tylko biznesem na małą skalę, stało się sposobem na życie. Powód? Klienci uwielbiali nowy produkt, a poza tym pierogi były bardzo tanie. Syn szybko rozkręcił interes: zatrudnił Polki – imigrantki, które wyrabiały pierogi, a on je rozwoził. Szybko jego firma stała się największym pracodawcą w Shenandoah w Pensylwanii – sukces przerósł oczekiwania wszystkich. Obecnie pierogi można kupić na całym wschodnim wybrzeżu USA, ale Mrs T. Pierogies do dziś pozostała firmą rodzinną. Jeśli któryś z pracowników musiał mieć przerwę z powodu ślubu lub pogrzebu, zdarzało się wstrzymać produkcję, by mógł w nim uczestniczyć.

Theodore Twardzik był najmłodszym synem z szóstki dzieci polskich imigrantów. Po jego śmierci interesy przejął jego syn – Tom Twardzik.

źródło: Rzeczpospolita

(998)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę