Portal informacyjno-historyczny

Złota karta, drogi zegarek i puste serce. Kibice Legii zawstydzili VIP-ów. ,,Bez komentarza…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Każdy wrzucał, ile miał i ile mógł. Widocznie bywalcy trybuny VIP na stadionie Legii Warszawa nie mają wystarczająco dużo, by pomóc dzieciom.

Podczas meczu Legii z Lechem Poznań na stadionie odbyła się zbiórka pieniędzy. Zebrane fundusze kibice z grupy ,,Dobrzy ludzie” przeznaczyli kolejny raz na pomoc Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem celem było zebranie jak największej kwoty na specjalistyczną karetkę. Ostatecznie do puszek trafiło 47071,08 zł. Bardzo dużo, ale mogło być… zdecydowanie więcej.

Rozczarowującą kwotę niewielu ponad 4 tysięcy złotych podarowali kibice z trybuny Zachodniej, a więc tej, gdzie błyszczą drogie zegarki i lśnią garnitury tzw. vip-ów. Po ujawnieniu wyników zbiórki sprawę słowami ,,bez komentarza” skomentował Jakub Rzeźniczak, którego żona Edyta zbierała pieniądze na trybunie VIP. Piłkarzowi odpowiedział Konrad Dmochowski, który swoim zachowaniem zawstydził panów, którzy dysponują złotymi kartami i sercami z kamienia. Zachowanie rencisty zwróciło uwagę prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który już zapowiedział, że zorganizuje przyjazd Dmochowskiego na któryś z meczów Legii.

Fani Legii nie po raz pierwszy pomagają Centrum Zdrowia Dziecka. W styczniu 2016 roku pojawili się w szpitalu i pomalowali kapitalnie ściany na korytarzach i w salach. Zupełnie za darmo. Od tamtej pory młodym pacjentom milej spędza się czas CZD.

To ogromna sprawa dla naszego szpitala. Przedstawiciele różnych grup kibicowskich przychodzą raz lub dwa razy w tygodniu, a z każdym dniem wśród naszych najmłodszych pacjentów i ich rodziców przybywa kibiców warszawskiej drużyny. Dziec, autentycznie szybciej wracają do zdrowia

– mówił w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka.

Potem kibice przynieśli też telewizory i zabawki. Teraz zbierają na karetkę, która kosztuje około 350 tysięcy. Po meczu z Lechem jest na koncie 47 tysięcy. Akcję wciąż można wspomóc tak jak Konrad Dmochowski. Wystarczy przelew na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445, z dopiskiem Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom „karetka dla CZD”. Każda kwota się liczy.

(10281)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę