Portal informacyjno-historyczny

Zginął w Barcelonie, bo chronił synka. Poruszająca historia bohaterstwa zwykłego człowieka [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Bruno Gulotta zginął pod kołami rozpędzonej furgonetki w zamachu w Barcelonie. Włoch na La Rambla poświęcił swoje życie, by uchronić syna.

Sprzedawca komputerów z Mediolanu spędzał wolny czas w Barcelonie ze swoją partnerką i dwójką dzieci – 6-latkiem i 7-miesięczną dziewczynką. Według relacji żony w momencie, gdy rozpędzona furgonetka pędziła przez tłum i nie było już szans na ucieczkę, Bruno uklęknął przed synkiem, by zasłonić go własnym ciałem. Wierzył, że w ten sposób uchroni go przed śmiercią. Udało mu się, ale sam zginął.

Zachował się instynktownie, osłonił syna własnym ciałem. Samochód wjechał w niego na pełnym gazie – był bez szans. Matka idąca parę metrów za nimi, zdołała uchronić siebie i córkę.

Najmłodszą z 15 ofiar zamachu w Barcelonie był trzyletni chłopiec, który zmarł w szpitalu. Zginął też 7-letni chłopak. Ranna została 6-latka. W sumie zamachowiec zabił 15 osób, a rannych zostało ponad 130. Junes Abujakub, który furgonetką taranował ludzi został zastrzelony kilka dni po ataku.

źródło: Mirror.co.uk

(1480)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę