,,Zarzucono mi, że jestem nadopiekuńczą Polką”. Horror polskiej matki w Niemczech. Prawnik przypomina: ,,To skutki rozporządzenia… Hermanna Goeringa z 1940 r. dotyczące polskiej mniejszości”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Skandaliczna sytuacja w Niemczech. Zgodnie z decyzją sądu Polka musi oddać dziecko ojcu, bo jest… ,,nadopiekuńcza”. Tymczasem ojciec ma problemy z narkotykami, a jego partnerka kłopoty ze zdrowiem.

Zarzucono mi, że jestem nadopiekuńczą Polką. Nie wiem, co mam dalej robić. Przeżywam horror

– powiedziała wPolityce.pl matka matka Katja Creydt. Mimo że dziecko dobrze radzi sobie w szkole, sąd w Buxtehude nie miał wątpliwości.

Babcia dziecka Bozenna Enkelmann to honorowy obywatel miasta, w przeszłości reprezentantka Polski w piłce ręcznej, której Niemcy zaproponowali grę w ich kadrze narodowej. Ale ona odmówiła, bo ,,jest Polką”.

Mecenas Stefan Hambura został pełnomocnikiem matki. Jest oburzony sprawą, jak sam określa, jedną z najbardziej bulwersujących w karierze. Od razu przypomina, że to Polsce i Węgrom zarzuca się brak praworzadności.

Proszę zobaczyć, chociażby na tym przykładzie, jak zachowują się sądy w Niemczech. Praworządność w Niemczech nie wygląda dobrze

– mówi. Dodaje szokujące szczegóły: w Niemczech dalej obowiązują skutki rozporządzenia Hermanna Goeringa z 1940 r. dotyczące polskiej mniejszości.W latach 40. XX wieku powstały jugendamty, które odpowiadają za odebranie tysięcy polskich dzieci ich rodzicom. Większości nie dane było wrócić do ojczyzny.

źródło: wPolityce.pl

(2718)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.