Portal informacyjno-historyczny

Żarty się skończyły. Gronkiewicz-Waltz musi zapłacić podwójną karę. Ale to nie koniec: każde kolejne lekceważenie będzie ją słono kosztować [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Hanna Gronkiewicz-Waltz robi wszystko, aby nie stawić się przed Komisją Weryfikacyjną. Świadkowie rzucają pod jej adresem poważne oskarżenia, a ona zamiast rozwiać wątpliwości… tweetuje. Okazuje się, że poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Komisja postanowiła, że prezydent Warszawy musi zapłacić karę 6 tys. złotych grzywny za dwukrotne niestawiennictwo na rozprawach przed komisją.

Pani prezydent powinna się tutaj stawić jako strona, nie dlatego, że nam się tak podoba albo, że ktoś pani prezydent grozi, ale właśnie dlatego, że to powinno wynikać z szacunku do obywateli i własnych wyborców

– tłumaczył przewodniczący Patryk Jaki. Gronkiewicz-Waltz musi zapłacić podwójną karę za niestawiennictwo na dwie rozprawy.

Za ukaraniem prezydent stolicy było pięciu członków komisji z ramienia PiS, przeciwny był reprezentant PO Robert Kropiwnicki, od głosu wstrzymali się reprezentanci Nowoczesnej, PSL i Kukiz’15.

Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczy, że komisja nie ma umocowania w konstytucji. Kąśliwie komentuje to dziennikarz Samuel Pereira:

Składanie wyjaśnień przez Hannę Gronkiewicz-Waltz jest sprzeczne z konstytucją. Na szczęście przejmowanie kamienic było zgodne.

Jaki również zapowiada, że będą kolejne wezwania i jak możemy się domyślać, kolejne kary w przypadku niestawiennictwa. Jak skończy się spór i finalnie jaką kwotę będzie musiała zapłacić prezydent, pokaże najbliższa przyszłość.

(5268)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę