Portal informacyjno-historyczny

Ten żart prezydenta USA wywołał wściekłość w komunistycznej Polsce. ,,Bombardowanie zacznie się za pięć minut” [WIDEO]

w Historia Rosji/historia USA

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Rodacy, Amerykanie, mam przyjemność poinformować was, że właśnie podpisałem ustawę wyjmującą Rosję po wsze czasy spod prawa. Bombardowanie zacznie się za pięć minut – te słowa padły z ust Ronalda Reagana.

Prezydent Stanów Zjednoczonych wypowiedział je 9 sierpnia 1984 roku podczas próby mikrofonu, tuż przed rozpoczęciem przedwyborczego nagrania radiowego. Wywołały burzę w Związku Radzieckim. Słowa oburzenia można było usłyszeć na antenach rozgłośni radiowych i telewizyjnych nie tylko w Moskwie, ale i w innych krajach tzw. bloku wschodniego.

Komunistyczne Polskie Radio informowało:

– W Białym Domu próbuje się przedstawiać sprawę tak, jakby szef państwa amerykańskiego pozwolił sobie tylko ”zażartować”. Nie jest jednak przypadkiem, że słowa niby-żartu zostały przyjęte z poważnym zaniepokojeniem.

źródło: Polskie Radio

(897)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Historia Rosji

Idź na górę