Portal informacyjno-historyczny

ZAPROSZENIE. Promocja książki „Powiat Ostrów Mazowiecka w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Promocja książki „Powiat Ostrów Mazowiecka w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych” – Ostrów Mazowiecka, 7 lutego 2017 r.

Dyrektor Oddziału IPN w Warszawie, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka i Dyrektor Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zapraszają na prezentację książki „Powiat Ostrów Mazowiecka w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych”, wydanej przez Oddział IPN Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 7 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Ratuszu Miejskim (sala konferencyjna) przy ul. 3 Maja 66 w Ostrowi Mazowieckiej.

W dyskusji wokół książki udział wezmą historycy z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie: dr Kazimierz Krajewski (redaktor naukowy i współautor) i dr Tomasz Łabuszewski (współautor).

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

***

„Powiat Ostrów Mazowiecka w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych” to szósty już tom z regionalnej serii „Mazowsze i Podlasie w ogniu 1944–1956”. Przedstawia dzieje podziemnych struktur niepodległościowych AK-AKO-WiN oraz NSZ-NZW, a także działania strony komunistycznej, zwłaszcza aparatu represji, skierowane przeciwko społeczeństwu i podziemiu tego regionu. Tom, będący wynikiem prac zespołu historyków z warszawskiego oddziału IPN oraz badaczy z nim współpracujących, pokazuje skalę oporu społeczeństwa Ziemi Ostrowskiej i skalę represji zastosowanych przez komunistów. Szczególnie wiele uwagi poświęca Obwodowi AK-AKO-WIN Ostrów Mazowiecka, który stał się ośrodkiem oporu oddziałującym na sąsiednie powiaty (tzw. Wielki Obwód). W efekcie swym zakresem terytorialnym tom obejmuje nie tylko powiat ostrowski w jego obecnym kształcie, ale też szeroko rozumiany styk z powiatami Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Wyszków, Pułtusk, Ostrołęka, a nawet Radzymin i Węgrów. Materiał zaprezentowany w tej książce uzmysławia długość i zaciętość oporu mieszkańców Ziemi Ostrowskiej przeciwko reżimowi komunistycznemu.

Książki i komiksy IPN możesz kupić TUTAJ.

(134)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę