Portal informacyjno-historyczny

Zamieścił ogłoszenie i wywołał burzę! Feministki obrzuciły go obelgami, zanim wyjaśnił, o co chodziło [FOTO]

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Właściciel firmy geologicznej ze Sławna poszukuje pracownika. Zamieścił więc ogłoszenie na jednym z portali i czekał na odzew. Nie spodziewał się, że wywoła burzę w internecie. Intencje miał zupełnie inne, ale szybko doczekał się… obelg.

Przeglądam oferty pracy i… ręce mi opadły. To tak na serio?

– napisała jedna z użytkowniczek facebookowej grupy „Dziewuchy, dziewuchom” i zamieściła wspomniane ogłoszenie.

Szybko ruszyła lawina krytyki. Wywoła ją oczywiście podkreślony fragment. Pracodawca w swoim ogłoszeniu użył może nie do końca fortunnej konstrukcji i szybko mógł dowiedzieć się, że jest „szowinistyczną świnią”. A to tylko jedno z określeń, którymi został obrzucony przez liczne feministki.

Okazuje się, że prawda jest jednak bardzo prosta, a mężczyzna nie miał zamiaru nikogo dyskryminować.

Stwierdzenie że 15-latek sobie poradzi ma się odnosić do tego, że jest to prosta praca i nie wymaga dużego myślenia. Wystarczyło zwrócić uwagę i to stwierdzenie bym zmienił. Nie miałem zamiaru dyskryminować kobiet

– tłumaczył właściciel firmy autorce postu na Facebooku. Kobieta przyjęła jego wyjaśnienia, że przedstawicielkom płci pięknej może być trudniej niż 15-latkowi, bowiem jednym z obowiązków w pracy jest podnoszenie żerdzi o wadze przekraczającej 20 kg. Mężczyzna wyraził więc obawę o to, czy kobiety poradziłby sobie na tym stanowisku. To jednak nie przekonało wszystkich komentujących feministek. Wiele z nich nadal najchętniej spaliłoby mężczyznę na stosie. Najlepiej żerdzi…

(3715)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę