Portal informacyjno-historyczny

Zaledwie czwórka polskich europosłów głosowała za tym, aby do krajów UE możliwie jak najszybciej trafiło 160 tys. uchodźców. Oto ich nazwiska

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przyspieszenie relokacji uchodźców – taką decyzję podjął Parlament Europejski. Za taką decyzją głosowali również europosłowie z Polski.

Rezolucja głosi, że uchodźcy przebywający na terenie Grecji i Włoch zostaną relokowani szybciej. Chodzi tu o 160 tysięcy osób, które trafią do innych krajów UE. Dotychczas jedynie Malta i Finlandia wypełniły swoje zobowiązania.

Jak głosowali przedstawiciele Polski? Europosłowie reprezentujący PiS głosowali przeciw, jedynie Zbigniew Kuźmiuk wstrzymał się od głosu. Wśród eurodeputowanych ,,za” byli Róża Thun, Michał Boni i Jarosław Wałęsa, natomiast pozostali wstrzymali się od głosu. Oprócz tej trójki rezolucję poparł także Czesław Siekierski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Europarlament krytykuje kraje za stosowanie niektórych procedur takich jak przyjmowanie np. jedynie samotnych matek lub osób z wybranych krajów.

(12487)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę