Portal informacyjno-historyczny

Zachód znalazł sposób na imigrantów. Dotknie to Polski. 16 tys. uchodźców czeka na wyjazd do naszego kraju. Nic nie można zrobić

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tych imigrantów Polska musi przyjąć i nie ma na to rady. Od początku roku trafiło do nas 700 osób, a to dopiero początek.

Urząd do spraw Cudzoziemców nie pozostawia złudzeń. Do Polski ma być sukcesywnie wydalanych około 16 tysięcy uchodźców, którzy najpierw zarejestrowali się w naszym kraju, a następnie zbiegli na Zachód

– informuje ,,Rzeczpospolita”. Tego procesu nie można zatrzymać. Reguluje to tzw. rozporządzenie Dublin III, które nakłada obowiązek zajmowania się uchodźcami na kraj, w którym imigranci starający się o azyl złożyli pierwszy wniosek. W wielu przypadkach jest to Polska.

Obywatele Federacji Rosyjskiej deklarujący narodowość czeczeńską od 15 lat stanowią najliczniejszą grupę narodowościową wśród osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej

– informuje Urząd ds. Cudzoziemców.

Napięta sytuacja z imigrantami w Europie spowodowała, że w Europie Zachodniej stracili cierpliwość i tzw. rozporządzenie Dublin III przestało być ,,martwym” przepisem. Teraz głównie Niemcy, gdzie trafiają Czeczeńcy z Polski, chcą respektowania tego prawa i odsyłają uchodźców za Odrę. W ciągu pięciu miesięcy 2017 roku do Polski trafiło już 719 osób, czyli ponad połowa tego, co w całym 2016 roku. W większości imigranci lądują w ośrodku w podwarszawskim Dębaku.

Czeczeńcy coraz częściej wybierają więc inną drogę do szczęścia. Do Polski przyjeżdżają na podstawie wiz, a dopiero w Niemczech składają wniosek o azyl.

(29549)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę