fot. YouTube / Polskie Radio / WIkipedia (na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0)

Wystarczyło, że dziennikarz zadał jedno pytanie na temat homoseksualistów w Polsce. Wywołał lawinę krytyki. Internauci nie mogą uwierzyć: ,,Nawet zapytać nie można?”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kuba Strzyczkowski w audycji Trójki ,,Za, a nawet przeciw” zadał pytanie: „Czy sąsiedzi homoseksualiści mi przeszkadzają?”. Nie musiał nic dodawać: zewsząd popłynęła na niego fala krytyki.

Zdaniem Tomasza Lisa samo pytanie jest kompromitacją:

Nie słucham Trójki, ale samo zadanie pytania „czy nie przeszkadza ci sąsiad homoseksualista” totalnie kompromituje pytającego.

Mikołaj Lizut z TOK FM ubolewał:

Ręce opadają. Mógłbym rozwinąć twórczo sondy: czy Żydzi nam przeszkadzają jako sąsiedzi? Czy nie przeszkadzają nam jako sąsiedzi ludzie innych ras i innych wyzwań? Nie wierzę w dobre intencje autorów tego typu sond

Daniel Adamski, socjolog i były dyrektor informacji Radia Zet, kpi:

równie dobrze moglibyśmy zadać pytanie: „Czy autor tej sondy jest cymbałem?”

Dziennikarza broni m.in. dyrektor radiowej Trójki, Wiktor Świetlik:

Warto zwrócić uwagę, że krytyka nie odnosi się do jakichkolwiek tez stawianych przez dziennikarza radiowej Trójki, a w ogóle faktu poruszania przez niego tematu sąsiedzkich relacji osób hetero i homoseksualnych, a także prezentacji zróżnicowanych poglądów na ten temat

– zwrócił uwagę. Sam Strzyczkowski mówił Wirtualnym Mediom:

W audycji pytanie tytułowe pełni rolę pomocniczą, czasami jest prowokacją, czasami pretekstem. Tak naprawdę w tej audycji chodziło o to, żeby pomóc zrozumieć słuchaczom, co tak naprawdę jest w sentencji wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie pary jednopłciowej, która wzięła ślub w Belgii, a kiedy postanowiła zamieszkać w Rumunii, napotkała kłopoty. Co z tego wynika dla innych państw Unii, w tym Polski?

Internauci byli zdziwieni, że samo pytanie stanowi problem. Oto wymowny komentarz:

Jakie były odpowiedzi w związku z sondą? 77 procent osób uznało, że nie ma nic przeciwko takiemu sąsiedztwu, z kolei 23 procent ma z tym kłopot.

Wydaje mi się, że w związku z tym, że aż 23 procent ma z tym kłopot, pytanie było zasadne. Warto o tym dyskutować, rozmawiać i nie udawać, że problemu nie ma

– podkreślił Strzyczkowski, cytowany przez Press.pl.

(3204)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.