Wypowiada wojnę islamistom i ostrzega ich. „Będę dużo brutalniejszy niż oni. Potrzebuje tylko soli i octu, a wtedy wyżrę im…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte nie ma zamiaru wzorem Unii Europejskiej patyczkować się z islamistami. Zapowiada, że nie będzie miał litości wobec bojowników, którzy co jakiś czas dokonują zamachów w jego kraju.

Będę 50 razy bardziej brutalny niż Państwo Islamskie. Dajcie mi sól i ocet, a będę zjadał ich wątroby

– powiedział Rodrigo Duterte, który ma dość toczącej się na Filipinach od wielu lat walki z islamistami spod szyldu organizacji Abu Sajaf. Zamierza wypowiedzieć wojnę bojownikom, którzy podkładają bomby, porywają obywateli Filipin i dokonują wielu innych przestępstw. Wszystko po to, by ustanowić islamski kalifat.

Za zapowiedziami Duterte mają iść czyny. Już niedługo filipińskie wojsko ma dokonać inwazji na wyspę Jolo, na której swoją bazę ma Abu Sajaf.

Wyślę tam całą armię i marynarkę. Dojdzie do walki. Tego właśnie chcą, a ja im to dam

– stwierdził prezydent Filipin.

Walka z islamistami trwa już w innych miejscach. W trzydniowych starciach w prowincji Bohol o bazę Mautę udało się pokonać bojowników, zabijając 36 z około 150 żołnierzy Abu Sajaf.

Duterte walczy z islamistami, bo ci nie tylko zagrażają bezpieczeństwu obywateli Filipin, ale także odstraszają turystów. Niedawno wzięli do niewoli 70-letniego żeglarza z Niemiec i z zimną krwią ścieli mu głowę. To kolejny powód, dla którego prezydent Filipin postanowił nie siedzieć w tej kwestii z założonymi rękoma.

(25906)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.