Wyjaśnienie w sprawie tekstu o słowach, które padły w poznańskim Ośrodku Kulturalnym Ligi Muzułmańskiej

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Informujemy, że przywoływany przez media artykuł na naszej stronie, którego źródłem było nagranie znajdujące się w serwisie Youtube, zawierał błędną informację podaną za anonimowym autorem nagrania: osoba wyliczająca konsekwencje niepłacenia dżizji, to nie Youssuf Chadid, imam poznańskiego Muzułmańskiego Ośrodka Kulturalnego Ligi Muzułmańskiej, ale jak podaje portal Euroislam.pl, goszczący w poznańskim meczecie mufti Ligi Muzułmańskiej Nedal Abu Tabaq.

Informacja została niezwłocznie poprawiona tuż po publikacji sprostowania na Euroislam.pl. Skontaktowaliśmy się telefonicznie z autorem artykułu, wyjaśniając sprawę i link do naszej strony został usunięty spośród stron, które podały błędną informację. Artykuł znajduje się po tym linkiem:

Goszczący w Polsce mufti wyjaśnia, dlaczego niewierni muszą płacić specjalny podatek. Jeśli nie, dojdzie do rzezi [WIDEO]

Pierwotnie za anonimowym autorem nagrania podaliśmy, iż był to imam, ale po lekturze informacji na stronie Euroislam.pl, poprawiliśmy autora wypowiedzi. Korzystaliśmy z tego nagrania:

Portal Onet.pl napisał:

O nagraniu pisano m.in. na stronie Telewizji Republika pod tytułem: „Islamski duchowny grozi Polsce” czy portalu Niezłomni, gdzie wskazano, że jeżeli podatku płacić nie będziemy, „dojdzie do rzezi”

Nasz artykuł zawierał jedynie przedstawienie słów mówiącego i słowo ,,rzeź” nie jest wymysłem autora artykułu, tylko słowami, które padły w nagraniu

Niestety, według naszej wiedzy, a także wiedzy autora artykułu na stronie Euroislam.pl, w sieci nie znajduje się dłuższe nagranie, które umożliwiłoby weryfikację informacji, poprzez nadanie innego wydźwięku słowom, które wypowiedział mufti.

Trudno jest przyjąć, że to rozważania czysto teoretyczne, a nie przepis na relacje między muzułmanami i niemuzułmanami gdy strona muzułmańska staje się dominująca

– czytamy na Euroislam.pl.

Imama przepraszamy za przypisanie mu słów, których nie wypowiedział.

(391)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.