Portal informacyjno-historyczny

Te wyciskające łzy z oczu zdjęcia, którymi żyją media, są zwykłymi fałszywkami. Zobacz ostatnie przykłady dezinformacji [FOTO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na sto zdjęć z wojny w Syrii dziewięćdziesiąt jest nieprawdziwych. Od wczoraj trwa jakiś festiwal. Widzę pięćdziesiąt kolejnych zdjęć z Aleppo i żadne zdjęcie nie jest z tego miasta – mówi dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bliskowschodnich w rozmowie z NaTemat.

Szewko doliczył się zaledwie jednego prawdziwego zdjęcia z zajęcia Aleppo, które ostatnio udostępniono na Twitterze. I do tego nie pochodziło ono z 2016 roku, ale sprzed dwóch lat.

Robiące furorę w mediach społecznościowych chłopca z rozerwaną głową zostało zrobione w Strefie Gazy. Udostępniają je wszyscy, bo podał je Waleed Al-Tabatabaie, parlamentarzysta z Kuwejtu, który ma ponad 800 tys. followersów.

Inne zdjęcie, mężczyzna na tle ulicy pełnej zmasakrowanych ciał, pochodzi z Pakistanu z 2007 roku.

Przeciwnicy Baszara el-Asada publikują też zdjęcie dziewczynki uciekającej z Aleppo, gdy jest to po prostu kadr z teledysku.

Inny przykład dezinformacji to:

(10350)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę