,,Wyborcza” postanowiła porównać ceny w polskim i niemieckim Lidlu. Różnica zaskoczyła nawet dziennikarzy gazety

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Gazeta Wyborcza” postanowiła porównać ceny w niemieckim Lidlu z ich polskim odpowiednikiem. Wniosek? W jednym przypadku różnica w cenie wynosiła aż 85 proc. na naszą niekorzyść. Większość produktów była tańsza w sklepach niemieckich.

,,GW” przyznaje, że obserwacje zwykłych klientów potwierdzają fachowe badania. Zaangażowano do badania agentów platformy TakeTask specjalnie na zamówienie „Wyborczej” metodą „tajemniczego klienta” (sklepy nie były uprzedzane o wizytach agentów).Porównano 86 produktów. Wniosek jest jest jednoznaczny: w Polsce jest drożej, mimo że Niemcy zarabiają ponad trzy razy więcej.

Koszyk 86 zakupów w polskim Lidlu kosztował 623,80 zł, w niemieckim 566,26 zł. Szczególnie widać to na jedzeniu: trzy na cztery produkty są za Odrą tańsze. W przypadku Acentino octu balsamicznego Balsamico 500 ml polscy klienci muszą zapłacić 85 proc. więcej. Alesto mieszanka studencka egzotyczna 200 g to różnica 9,99 vs 6,74 PLN.

Jak to można wyjaśnić:

Moim zdaniem wynika to ze strategii, jaką Lidl obrał dla tych produktów w Polsce, gdzie zwykle są pozycjonowane jako produkty premium (wyższej jakości), na których sieć realizuje wyższą marżę

– powiedział Wyborczej Sebastian Starzyński, prezes platformy TakeTask. Z kolei Lidl tłumaczy, że w Niemczech ma więcej sklepów, co przekłada się większą siłę nabywczą przy składaniu zamówień u dostawców, co z kolei skutkuje innymi cenami produktów.

źródło: Gazeta Wyborcza

(11922)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Dawno już nie kupuję w Lidlu. Kto umie czytać i liczyć z dala omija szkopskie sklepy…he, he..
    Pozdr..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.