Wyborcza alarmuje o rasizmie. Świńska głowa wrzucona na balkon podczas Ramadanu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ktoś wrzucił na balkon rodziny z Czeczeni połowę świńskiej głowy – informuje Gazeta Wyborcza. Wezwana policja szuka sprawców. Do zdarzenia doszło w Łodzi w sobotę, kiedy rozpoczął się dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego – Ramadan. Do tradycyjnej kolacji zasiadła rodzina Czeczena, Ahmeda Salujewa.

Po godzinie drugiej Ahmed wraz z żoną stanął do porannej modlitwy. Mieli wspólnie powtarzać: „Dziękujemy Ci Boże za to, że jesteśmy w bezpiecznym kraju”. Właśnie wtedy usłyszeli hałas. Ktoś z impetem wrzucił połowę świńskiej głowy na ich balkon

– relacjonuje Wyborcza. Dowiadujemy się, że Salujew mieszka na drugim piętrze. Jak dodaje gazeta, na parkingu pojawiły się napisy uderzające w Czeczenów i islam.

Mężczyzna skarży się na prześladowanie, dodając, że żona przestała wychodzić z domu, a on sam martwi się o dzieci. Jednocześnie chwali sąsiadów, okazujących dużo serdeczności.

Policja informuje, że aktualnie trwają czynności wyjaśniające. Sprawcom grozi kara na podstawie art. 257 k.k (publiczne znieważenia z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej).

Rodzina Salujewów zbiegła z Czeczeni przed prześladowaniami politycznymi. Ostatnio przyznano jej pozwolenie na stały pobyt w Polsce.

źródło: Gazeta Wyborcza / foto: Flick (zdjęcie ilustracyjne)

(4895)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.