Nie wszyscy piłkarze reprezentacji Niemiec śpiewają hymn. Powód? Odpowiedź gwiazdy jest rozbrajająco szczera [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Mesut Özil urodził się w Gelsenkirchen, ale ma tureckie korzenie. Jest także praktykującym muzułmaninem. Okazuje się, że wyznanie ma przełożenie na postawę na boisku.

Od dawna krytykowano Özil za jego milczenie podczas odśpiewywania hymnu. Ostatnio zabrał głos w rozmowie z ,,Welt am Sonntag” pytany, dlaczego milczy. Jak wyjaśnia, modli się wtedy do Allaha.

– To mój zwyczaj. Proszę Allaha o wszystko co najlepsze dla drużyny, o to, abyśmy zachowali zdrowie. Będę to robił nadal

– podkreslił. 30-letni Özil dopiero trzy lata temu zrzekł się obywatelstwa tureckiego. Oprócz regularnych modlitw zawodnik przestrzega postów podczas Ramadanu, chociaż przyznaje, że zdarzają mu się odstępstwa ze względu na intensywne treningi.

Ciekawostką jest, że w 2010 piłkarz otrzymał nagrodę Bambi za wyjątkowy przykład integracji z niemieckim społeczeństwem. Jednak jego milczenie podczas hymnu ściągnęło na niego liczne głosy krytyki.

Tu nagranie z 2012 r., kiedy zawodnik nie śpiewa hymnu. Oprócz niego milczą Sami Khedira (jego ojciec jest Tunezyjczykiem) oraz Jérôme Boateng (ojciec pochodzi z Ghany).

(4173)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.