Kiedy wszyscy liczyli na słowo ,,przepraszam”, ambasada Izraela opublikowała to oświadczenie. ,,Do tej pory wstrzymywaliśmy się z reakcją, ale nie możemy dłużej milczeć…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ambasada Izraela opublikowała oświadczenie, w którym odnosi się do ,,fali antysemickich treści”. Jednocześnie nie zabrała stanowiska w związku z licznymi wypowiedziami uderzającymi w dobre imię Polski.

Do tej pory wstrzymywaliśmy się z reakcją, ale nie możemy dłużej milczeć

– piszą przedstawiciele ambasady, którzy dodają:

Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim. Wszelkimi możliwymi kanałami docierały do nas antysemickie wypowiedzi i komentarze, wiele z nich dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari

Ambasada dostrzega antysemityzm dosłownie wszędzie.

niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim Internecie jak i mediach, szczególnie w TVP INFO. Wprawdzie Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zakomunikował: „W mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie”, lecz zjawisko to niestety nadal trwa

Czyżby chodziło o słynne pytanie do rabina? (więcej TUTAJ) Ambasada oskarża TVP Info o opublikowanie ,,antysemickiego fake newsa” – chodzi o artykuł łączący reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji. Tymczasem mówiła o tym sama ambasador (sic!). Więcej o tym TUTAJ.

Autorzy oświadczenia podkreślają, że ,,Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci – niemieckimi nazistowskimi obozami”, mimo że w licznych izraelskich mediach trwa bezprecedensowa nagonka na Polskę, a dziennikarze na porządku dziennym używają tego stwierdzenia.

będę na przekór używać określeń wywołujących opór strony polskiej typu „polskie getto” i „polskie obozy śmierci”

– poinformowała dziennikarka izraelskiego „Haaretz” Allison Kaplan Sommer. To tylko jeden z przykładów.

Mamy nadzieję, że ponad 30 lat pracy wielu wspaniałych ludzi, zarówno po polskiej jak i izraelskiej stronie, nie pójdą na marne i nadal będziemy potrafili wspólnie pracować w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia

– kończy oświadczenie ambasada, nie wspominając ani słowem o dwóch ustawach przygotowywanych przez Kneset. Podczas debaty padło wiele określeń z ust polityków izraelskich, zadających kłam stwierdzeniom o ,,atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia”.

Pisaliśmy o tym tutaj:

To już prawdziwa wojna: Kneset szykuje drugą ustawę wymierzoną w Polskę. Towarzyszące jej wypowiedzi polityków Izraela zapamiętamy na długo. ,,Polska stała się pierwszym państwem, które…”

Pod wpisem nie zabrakło licznych komentarzy:

(10208)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.