fot. Wikimedia

Wściekły atak mediów na kurator za słowa o islamie i Janie III Sobieskim skierowane do uczniów. Jest odpowiedź

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład – tak mówiła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Jej słowa wywołały ogromne oburzenie w lewicowo-liberalnych mediach.

Słowa zostały wypowiedziane podczas uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika, który upamiętnia zwycięską bitwę pod Wiedniem. Liceum w Krakowie, które odwiedziła kurator, nosi imię króla Jana III Sobieskiego.

„Dzieci, brońcie się przed islamem”. Wzburzenie po słowach kurator oświaty

– alarmowała Wyborcza.pl. Wp.pl pisała:

Słowa te wywołały oburzenie rodziców i nauczycieli, którzy zarzucali Barbarze Nowak, że nawołuje do wojny religijnej zamiast uczyć młodzież tolerancji.

Poszło o te słowa:

Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład (…). Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga (…). Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu

Zdaniem liberalnych mediów, jej słowa nawoływały do nienawiści. Dziennikarz katolickiego portalu Deon.pl pisał:

Potem się dziwimy, że dzieci muzułmanów żyjących w Polsce mają w szkole przes…e

Onet.pl zapytał rzecznika Małopolskiego Kuratorium Oświaty Grzegorza Sobola o kontrowersyjną wypowiedź. Oto oficjalne stanowisko:

Mówiąc o potrzebie brania przykładu z króla Jana III Sobieskiego w obronie Europy przed islamem Małopolska Kurator Oświaty mówiła wprost o obronie, a nie o atakowaniu. Napadnięty ma prawo i wręcz obowiązek się bronić

– czytamy. Lewicowo-liberalnym mediom nie podobały się również słowa zachęty do przyznawania się do polskości i do Boga. Podkreślano, że szkoła to instytucja świecka, a uczniowie mogą być różnych wyznań. Rzecznik w stanowisku pisał:

Przemowa Małopolskiej Kurator Oświaty nawiązywała do wartości, o których mowa w Preambule Konstytucji RP, w szczególności odwołania do Boga oraz chrześcijańskiego dziedzictwa Narodu. Podsumowując, próby manipulowania wypowiedzią Małopolskiej Kurator Oświaty są bulwersującym nadużyciem

(5832)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.