Portal informacyjno-historyczny

Włosi mówią ,,nie” imigrantom. Gwałtowna reakcja na ostatnie wydarzenia. Nic dziwnego: wystarczy spojrzeć na tę łódź [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Włosi też mają już dość imigrantów i działalności organizacji pozarządowych. Rząd w Rzymie zagroził, że zamknie swoje porty, jeśli sytuacja z uchodźcami się nie unormuje.

Ambasador Włoch przy Unii Europejskiej Maurizio Massari poskarżył się unijnemu komisarzowi ds. migracji Dimitrisowi Awramopulosowi. Do Italii tylko w ciągu czterech dni dotarło ponad 10 tysięcy imigrantów, a w sumie już 73 tysiące w tym roku. To o 14 procent więcej niż przed rokiem. Taki wzrost jest efektem działań organizacji pomocowych jak MOAS czy Lekarze bez Granic. Ich statki zbierają imigrantów coraz dalej od brzegów Włoch – już przy wybrzeżach Libii – więc droga do Europy stała się dla uchodźców dużo bezpieczniejsza i łatwiejsza. Dlatego odważnie ruszają na Stary Kontynent.

TVP informuje:

Do Włoch przypłynęła w środę rekordowa liczba migrantów. Na pokładzie 14 statków jest ich 8,5 tysiąca. W środę pięć tysięcy migrantów, którzy płynęli pięcioma statkami i 18 łodziami gangów przemytniczych, przeładowano na statki ratownicze u wybrzeży Libii, a we wtorek – 3,5 tys. ludzi

Co prawda Awramopulos zapewnił Massariego, że sprawa zostanie przedyskutowana, a rozwiązanie znalezione, ale we Włoszech i tak chcą zamknąć porty na statki inne niż te pod włoską banderą, które nie uczestniczą w oficjalnej operacji unijnej agencji Frontex na Morzu Śródziemnym.

Wszyscy się od nas odwrócili. Uznali sprawę za załatwioną i patrzą na swoje sprawy, a my musimy sobie z tym radzić

– stwierdził zdenerwowany premier Włoch Paolo Gentiloni

Włosi są wściekli tym bardziej, że do ich kraju docierają głównie mężczyźni. Jeden z ratujących uchodźców przyznał, że wśród 147 ocalonych osób znalazło się 20 kobiet i 4 dzieci..

Ta mapa mówi wszystko o kryzysie imigracyjnym. Takim działaniem Europa zachęca imigrantów do przyjeżdżania [MAPA]

(6810)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę