Wiele lat przed atakami na World Trade Center samolot wleciał w Empire State Building. Oto nagranie, które wstrząsnęło USA. Niezwykła historia kobiety, która przeżyła upadek z 300 metrów [WIDEO]

w historia USA


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szczęśliwie była sobota, bo w dzień powszedni liczba ofiar mogłaby być większa. 28 lipca 1945 roku bombowiec B-25 wbił się w Empire State Building. To był wypadek. Wiele lat później terroryści wykorzystali ten motyw do ataku na Nowy York, uderzając w wieże World Trade Center.

Katastrofa w 1945 roku była skutkiem utraty orientacji przez pilota w panującej nad Nowym Yorkiem mgle. Gdy na torze lotu bombowca B-25 wyrósł Empire State Building, było już za późno na jakąkolwiek reakcję.

Samolot lecący do Newark wbił się w budynek na wysokości 79 piętra. Zginęło 14 osób – 11 w wieżowcu i 3 członków załogi. Straty zostały oszacowane na milion dolarów.

Ci, którzy cudem przeżyli, relacjonowali, że w momencie wybuchu rozpętało się prawdziwe piekło:

Samolot eksplodował w budynku. W ciągu pięciu czy sześciu sekund całe biuro paliło się. Jeden mężczyzna stał w środku ognia. To był nasz współpracownik Joe Fountain. Jego całe ciało paliło się. Krzyczałam do niego, żeby uciekał

– opowiadała Catherine O’Connor.

Betty Oliver została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Znajdowała się ona w windzie, kiedy pękły liny bezpieczeństwa, które podtrzymywały kabinę. Tymczasem kobieta przeżyła upadek z 300 metrów!

pęknięte liny spadły na dno szybu, formując coś w rodzaju sprężyny, a dodatkowo spadająca w ciasnym szybie kabina windy ściskała powietrze, które nie miało jak się szybko wydostać i stworzyła się swego rodzaju poduszka powietrzna. Razem zamortyzowało to upadek na tyle, że kobieta przeżyła, chociaż żeby ją wydostać, ratownicy musieli rozcinać stalowe elementy konstrukcji windy i cegły z uszkodzonego szybu.

– przypominał Maciej Hypś w artykule na łamach Wirtualnej Polski.

Po tej katastrofie zabroniono lotów samolotowych nad Nowym Jorkiem na wysokości mniejszej niż 2500 stóp (760 metrów).

(2564)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.