Wiedzieli więcej w kwestii holokaustu niż przyznawali. Mocarstwa nic nie zrobiły. Odtajnione dokumenty przynoszą im wstyd

w II wojna światowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Działania zmierzające do zagłady Żydów prowadzone przez Niemców nie były żadną tajemnicą dla rządów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Świadczą o tym dokumenty z odtajnionego archiwum. Można je oglądać w internetowych zasobach londyńskiej Biblioteki im. Alfreda Weinera.

Wygląda na to, że brytyjski, amerykański i sowiecki rząd postanowiły w czasie II wojny światowej nie zajmować się zbytnio hitlerowskich zbrodni na Żydach. Już w 1942 roku przywódcy tych państw wiedzieli o tym, co dzieje się w III Rzeszy. Wynika to z dokumentów, które zbierała Komisja ds. Zbrodni Wojennych, która powstała w 1943 roku. Teraz dokumenty zostały opublikowane przez Bibliotekę im. Alfreda Weinera.

To blisko 900 gigabajtów danych. Zawierają m.in. informacje o tym, jak alianci zachowywali się w latach 1943-1949, wiedząc o hitlerowskich zbrodniach wojennych. W aktach jest też mnóstwo świadectw o obozie zagłady w Treblince i aktów oskarżenia w których udokumentowano zbrodnie wojenne nazistów.

Do tej pory rządy USA i Wielkiej Brytanii twierdziły, że o zagładzie Żydów prowadzonej przez hitlerowców miały szczątkowe informacje. Odtajnione dokumenty udowadniają jednak, że ta wiedza była dużo, dużo większa.

(401)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.