Wiadomo, ile zarabia sędzia – autorka słów ,,za 10 tys. żyć da się tylko na prowincji”. Dwa razy więcej niż premier!

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Pierwszy prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że „za 10 tys. dobrze żyć można tylko na prowincji”. Prasa postanowiła ustalić, ile zarabia.

Gersdorf przebiła Elżbietę Bieńkowską, która uważa, że za 6 tys. pracuje tylko „złodziej albo idiota”, a także byłego funkcjonariusza resortó siłowych, który żalił się, że za 2 tys. nie da się wyżyć. Nic dziwnego – jak ustalił Super Express Gersdorf co miesiąc kwituje 27 tys. brutto, czyli dwa razy więcej niż premier polskiego rządu.

Gersdorf wcale nie uważa, że jest to przesadnie dużo.

Przeciętny radca prawny zarabia więcej, niż sędzia sądu rejonowego. 7 tys. to straszne pieniądze? Na tym szczeblu 70 proc. nominacji to kobiety. Zarobki nie są wystarczające, by mężczyźni podejmowali ten zawód. Nieco lepiej jest w sądach okręgowych, ale za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji. A co jest na samym szczycie? Dobry adwokat ma się lepiej, niż sędzia Sądu Najwyższego

– mówiła.

Nie lubię używania ostrych słów, więc nie chcę używać przymiotnika, że ta wypowiedź jest skandaliczna, ale ona, niestety, potwierdza sposób, w jaki spora część środowiska sędziowskiego myśli o sobie. Pamiętamy sformułowanie, które wyszło z ust jednej z takich autorytetów środowiska sędziowskiego, która powiedziała, że my, sędziowie, jesteśmy kastą nadzwyczajnych ludzi. I słowo kasta, i słowo nadzwyczajna, a teraz to, że za 10 tys. to się da przeżyć tylko na prowincji – to wszystko pokazuje, że jednak spora część środowiska sędziowskiego odrywa się od rzeczywistości i zapomina o tym, że sędziowie powinni być niezawiśli

– skwitował wicepremier Jarosław Gowin.

źródło: Super Express / fot. Youtube

(2401)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.