Portal informacyjno-historyczny

Wałęsa skarży się na Polskę w amerykańskiej prasie i apeluje: Oni muszą wyrzucić kraj z UE

w Bez kategorii

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Amerykański magazyn Politico przeprowadził rozmowę z byłym prezydentem Polski, Lechem Wałęsą. Apeluje on, aby Polska została wyrzucona z Unii Europejskiej.

W tekście poświęconym liderowi ,,Solidarności” znajdujemy liczne wypowiedzi Wałęsy. Mówi on:

Jestem już na drodze do wieczności, ale tak długo, jak długo będę miał siły, nie pozwolę na destrukcję Polski

Wylicza on liczne zarzuty, które przytaczane są od wielu miesięcy: niszczenie prawa i konstytucji przez obecny rząd, który Wałęsa nazywa ,,niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym”. W końcu dodaje:

Nie lubię mówić przeciwko Polsce, ale nie mam wyboru. (…) Zabranie prawa głosu [Polsce] to za mała kara. Oni muszą wyrzucić kraj z UE

Jego zdaniem Polska powinna przestrzegać reguł gry, jeśli ,,należy do jakiegoś klubu”. Jego zdaniem Polska bardzo zmieniła się po wejściu w Unii, a PiS zyskał na tym, że III RP ,,zapomniała o ludziach”. Wałęsa przypomniał też, że nie współpracował z SB i jest katolikiem.

źródło: własne / wPolityce.pl

(634)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Bez kategorii

Idź na górę