Portal informacyjno-historyczny

fot. wikimediacommons

W starostwie otwockim jak w filmie Barei. Medale wydane na 10-lecie, rozdano na 17-lecie powiatu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Głównym tematem kultowych filmów Stanisława Barei była siermiężna rzeczywistość PRL i królujące wtedy liczne absurdy.

„Miś”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy też „Alternatywy 4” ukazywały realia życia tamtego okresu, które pełne było irracjonalnych pomysłów nakazów, zakazów fundowanych przez ówcześnie rządzących.

Mogłoby się wydawać, iż wraz z upadkiem tzw. Polski ludowej sytuacje takie odeszły w niepamięć, nic bardziej mylnego. Otóż we współczesnej Polsce pełno jest osób u władzy, które w swoje codziennej działalności, postępują jak bohaterowie filmów Barei. Doskonałym tego przykładem jest Starostwo Powiatowe w Otwocku z Mirosławem Pszonką z Polskiego Stronnictwa Ludowego na czele jako starostą.

Oto bowiem kierowany przez niego zarząd powiatu postanowił przyznać medale X – lecia Powiatu Otwockiego strażakom OSP, pracownikom samorządowym. Medal został przyznany również organizatorowi konkursu na miss Ziemi Otwockiej Łukaszowi Płaczkowi, notabene działaczowi PSL.
Ktoś może zapytać i co w tym takiego absurdalnego? A to, że medale X – lecia zostały przyznane przez zarząd Powiatu Otwockiego w 2016 roku, a sam Powiat Otwocki istnieje już 17 lat. Może po prostu szczęśliwi czasu nie liczą, a bycie członkiem zarządu i możliwość podejmowania takich decyzji zapewne czyni jego członków szczęśliwymi.

Zapytany na sesji przez jednego z radnych, dlaczego kierowany przez niego zarząd powiatu podejmuje tak irracjonalne decyzje, starosta Pszonka wyjaśnił, że skoro zostało jeszcze trochę tych medali, a są osoby które je cenią to będą one przyznawane. Należy więc przyjąć, że medale będą przyznawane do wyczerpania zapasów.

Doprawdy ciekawa argumentacja, aż strach pomyśleć co się stanie, jak starosta Pszonka każe przeszukać piwnice starostwa i odnajdą się jakieś medale związane z istnieniem Powiatu Otwockiego z czasów PRL, który uległ likwidacji w 1975 r.

Sytuacja ta przywołuje na myśl jedną ze scen filmu „Miś”, gdy prezes Ochódzki grany przez Stanisława Tyma przynosi do windy partyjnemu ministrowi puchar dla jego wnuka. Jak się okazuje wnuczek nie uprawia żadnej dyscypliny, a puchar jest ot tak na zachętę. Tyle, że medale z okazji X – lecia przyznawane 7 lat później przez zarząd Powiatu Otwockiego to rzeczywistość, a nie fikcja filmowa. Warto zadać sobie pytanie czy takie decyzje zarządu w skład którego obok Mirosława Pszonki wchodzi m.in. Paweł Rupniewski, Krzysztof Boczarski nie narażają Powiatu Otwockiego na śmieszność?

(408)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę