Portal informacyjno-historyczny

W Polsce istnieje antysemityzm? Oto jak w Paryżu zareagowano na Żyda: bardzo wymowne zachowanie… [WIDEO]

w Ciekawe klipy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Śledząc doniesienia mediów, można dojść do wniosku, że to Polska stała się centrum europejskiego antysemityzmu. Obrzucanie synagogi koktajlami Mołotowa nie robi na nikim wrażenia. Warto jednak sprawdzić, z jakimi reakcjami spotkała się osoba przebrana za Żyda w Paryżu.

Jeden z youtuberów udając Żyda w tradycyjnej jarmułce przeszedł ulicami Paryża. Co go spotkało? Charakterystyczny wygląd sprowokował pytania:

czy wszystko z Tobą w porządku

a także komentarze i ,,żarty”:

nawet pies cię nie zje

Niech żyje Palestyna!

Splunięto również w jego kierunku.

Youtuber i tak miał szczęście. W ostatni wtorek w Sarcelles (Paryż) 8-latek z jarmułką na głowie został pobity w sklepie z koszerną żywnością przez dwóch nastolatków. W styczniu podpalono supermarket z koszerną żywnością w Creteil (Paryż). Trzy lata temu po ataku na sklep z koszerną żywnością (zginęły cztery osoby, wzięte przez terrorystów jako zakładnicy) Francję coraz częściej zaczęli opuszczać Żydzi ze względu na szerzący się antysemityzm.

A jak wygląda sytuacja w innych krajach? Warto przypomnieć znamienną decyzję niemieckiego sądu. Jak informowała Rzeczpospolita:

Niemiecki sąd II instancji podtrzymał wyrok sądu I instancji z 2015 roku uznając, iż podpalenie przez pochodzących z Palestyny 31-letniego Mohamad E, 26-letniego Ismaila A. i 20-letniego Mohammada A. synagogi w Wuppertal przez obrzucenie jej koktajlami Mołotowa nie było motywowane antysemityzmem.

Jak zareaguje szwedzki sąd na to, co stało się w Goeteborgu, gdzie w grudniu 2017 grupa zamaskowanych mężczyzn obrzuciła koktajlami Mołotowa synagogę?

źródło: własne / Rzeczpospolita

(5352)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę