Sposób, w jaki prywatyzowano polskie zakłady, budzi do dziś niedowierzanie. Sprzedaż radomskiej Fabryki Łączników jest typowym przykładem. Obecnie zakłady są w ruinie, ale można było to przewidzieć, biorąc pod uwagę, kim był kupiec.
,,Wiadomości TVP” przypomniały kulisy prywatyzacji fabryki. Doszło do niej w 2010 roku w okresie rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska.
Kupująca firma powstaje miesiąc wcześniej, a jej kapitał zakładowy to 5 tys. złotych
– przypomina Wojciech Skurkiewicz (PiS).
Zakłady zostały doprowadzone do upadłości. Syndyk wycenił sam majątek trwały na 40 mln złotych, czyli 28 razy więcej za ile sprzedano firmę. Poza tym w momencie sprzedaży składowano tam towar wyceniany na 12 mln złotych.
Teraz sprawą zajmuje się prokuratura.
(1685)
Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.