Portal informacyjno-historyczny

W USA miasto zmuszone usunąć krzyż z choinki. Spontaniczna akcja mieszkańców – teraz w całym mieście pojawiły się świetliste krzyże [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Rada miasta Knightstown w Indianie uległa presji i postanowiła, że z miejskiej choinki zniknie krzyż. Organizacja American Civil Liberties Union (ACLU), która rzekomo chroni prawa obywatelskie, osiągnęła swój cel. Ale tylko pozornie – nie spodziewano się takiej reakcji mieszkańców…

Krzyż na choince miał rzekomo naruszać pierwszą poprawkę do konstytucji USA, która zakazuje ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń. Miasto obawiało się procesu i postanowiło zdjąć krzyż.

Spontanicznie zareagowali mieszkańcy, którym nie podobała się inicjatywa organizacji. Najpierw próbowali zablokować samochód z wysięgnikiem, który przyjechał, aby usunąć krzyż. Musiano wezwać policję.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby krzyż znalazł się na prywatnej posesji każdego mieszkańca. I tak się stało: miasto rozświetliło się krzyżami, które pojawiły się obok domostw.

k1 k2 k3 k4 k5

(8047)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę